Колаборанти, ухилянти та смерть хлопчика: брифінг в прокуратурі

Колаборанти, ухилянти та смерть хлопчика: брифінг в прокуратурі

Тернопільська обласна прокуратура
Брифінг в прокуратурі. Фото: Суспільне Тернопіль

Тернопільська обласна прокуратура від початку цього року відкрила понад 2,5 тисячі обвинувальних актів. Про це під час брифінгу повідомив керівник обласної прокуратури Андрій Миколайчук.

Він розповів, які напрямки зараз основні в роботі прокуратури:

"На сьогодні ми маємо скерованих до суду 82 обвинувальних акти, ми називаємо їх злочини проти основ нацбезпеки та воєнні злочини. Якщо говорити про закордон 332 стаття "Незаконне переправлення осіб через держкордон", то на сьогодні ми маємо 12 обвинувальних актів, з яких 2 — злочин вчинений у складі організованої групи. Ще 45 проваджень — слідство триває. По 336 статті — ухилення від мобілізації, то на сьогодні цифра — 66 скерованих до суду обвинувальних акти. В залишку до 100 проваджень перебуває, ця цифра гуляє, бо провадження реєструються фактично щодня".

Керівник Тернопільської обласної прокуратури Андрій Миколайчук
Андрій Миколайчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Почаїв

Також Андрій Миколайчук прокоментував сьогоднішні обшуки СБУ в Почаєві.

"Ці обшуки санкціоновані, вони проведенні на підставі ухвал слідчих суддів. Це ж не те, що невідкладний обшук, раптово виникли підстави".

Смерть хлопчика

За його словами, розслідування справи щодо смерті хлопчика, після лікування зубів триває.

"Ключове зараз в цьому провадженні — триває медична експертиза. Ми маємо дані про попередню причину смерті. Призначено низку досліджень, які мають дати відповідь на запитання, що стало причиною смерті цього хлопчика. Експерти мають дати відповідь щодо належного, чи неналежного виконання медичними працівниками своїх професійних обов’язків, є порушення, чи немає, знаходяться вони в причинному зв’язку з цими жахливими наслідками, чи ні. Після отримання цього висновку, тоді ми зможемо говорити про подальший рух, розслідування цього провадження".

Про пожежу на тернопільському підприємстві

"По заводу є два провадження. Перше було зареєстроване ще задовго до пожежі. Там предметом розслідування є те, що вони здійснюють свою діяльність без відповідних ліцензій. Ми маємо висновки експертів про те, чи заподіяна шкода навколишньому середовищі. Висновок — не заподіяна. Зараз цей висновок опрацьовують слідчі з прокурорами і найближчим часом буде прийнято рішення по цьому провадженню. Що стосується пожежі, то там була ДСНС, які добу гасили. Там зареєстровано одне провадження, через деякий час знову була пожежа, то зареєстрували друге провадження. Вони об’єднані в одному провадженні".

Справа тернополянки, яка напередодні Великодня 2022 року в'їхала на авто в Катедру

"На сьогодні судовий розгляд на стадії допиту свідків. Під час судового розгляду було встановлено, що всіх свідків допитають. Досліджені письмові докази, підписи експертів, документи, після цього буде допитано представника потерпілого, власника катедри та на завершальному етапі буде допитано обвинувачену. Наразі триває допит свідків, мова йде про 11 осіб, допитаних вже є 8. Залишилося 3 особи, вони будуть допитані. Після допиту свідків, я думаю, процес буде завершений дуже-дуже швидко".

На початок