Штраф за сніг: хто має чистити тротуари та дороги в Кропивницькому

Штраф за сніг: хто має чистити тротуари та дороги в Кропивницькому

У Кропивницькому штрафуватимуть за неприбраний сніг та не посипані протиожеледною сумішшю тротуари. Це порушення правил благоустрою. Відповідальні – власники територій. Суспільне дізнавалось, хто за яку територію відповідає і як підготувались до зими комунальні підприємства.

Сніг, як і сміття, повинні прибирати власники прилеглих та закріплених територій, пояснив керівник інспекції з благоустрою Олександр Брюховецький. Якщо не прибрали, радить звертатись в управління житлово-комунального господарства або в інспекцію з благоустрою. За несвоєчасне очищення, не посипані тротуари та пішохідні доріжки передбачений штраф від 340 до 1360 для населення і від 850 до 1700 для підприємців.

Зі слів керівника інспекції, передусім треба чистити та посипати тротуари, сходи, пандуси, проїзди й пішохідні доріжки.

"Якщо це громадський тротуар, то це роблять комунальні служби. Якщо це на території ЖЕО, то працівники ЖЕО повинні це робити. Підприємство "Універсал 2005" чистить переважно дороги".

Тетяна Гребенюк живе у приватному секторі мікрорайону Балашівка. Розповіла, до них снігоприбиральні машини доїжджають рідко.

"Востаннє років п'ять тому чистили у нас, коли були сильні снігопади. Один раз дорогу грейдером прочистили і все. Після цього – ні вулиці, ні до школи, ніхто нічого не чистить".

Алла Савченко живе в дев’ятиповерхівці. Вважає, під час ожеледиці посипати тротуари треба частіше.

Її будинок обслуговує житлово-експлуатаційна організація №2. 70 двірників мають прибрати сніг у 280 подвір’ях. Лопат та посипкового матеріалу вистачає, розповіла майстерка Віра Гаврилюк.

"Робочий день у нас з 7 години, але двірники виходять о 6 годині, щоб посипати. Виходимо навіть о 16 години вечора".

В організації бракує 44 двірників.

Комунальне підприємство "Благоустрій" відповідає за прибирання 17 скверів та парків. Заготували дев’ять тонн відсіву. З них — дві лишилися з минулого року. Цього вистачить на зиму, порахував керівник Олександр Співак. Для прибирання снігу залучають 27 двірників. Вони працюють щодня, й у вихідні, з 6:00 до 13:00 години.

Нині підприємство потребує 47 робітників. Для прибирання великої кількості снігу мають два трактори.

"Трактору у наступному році буде 20 років. Після агресії РФ стало складно закупляти запчастини, вони майже удвічі подорожчали".

У Кропивницькому штрафуватимуть за неприбраний сніг та не посипані протиожеледною сумішшю тротуари
Працівники ЖЕО №2 посипають тротуари протиожеледною сумішшю. Фото: Суспільне Кропивницький

Дві з половиною тисячі тонн відсіву має комунальне підприємство "Універсал 2005". На складі лишилося 270 тонн технічної солі з минулого року, сказав начальник Віктор Панішко.

"Це середня кількість для того, щоб пройти зимовий період. Очікуємо 300 тонн солі. Нині складнощі з постачанням, тому що раніше ми закупляли у "Артемсіль", цьогоріч замовили з Єгипту. Вартість зросла у п'ять разів. Ціна 5700 гривень за тонну".

Для прибирання снігу та посипання залучають 25 машин. На підприємстві не вистачає працівників: механізаторів та водіїв.

На початок