Збитки на 500 тисяч: в Києві судитимуть підрядника за розкрадання під час ремонту укриттів

Збитки на 500 тисяч: в Києві судитимуть підрядника за розкрадання під час ремонту укриттів

У Києві судитимуть підрядника, якого обвинувачують в розкраданні 500 тисяч гривень на ремонті укриттів у Голосіївському районі.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Згідно з матеріалами слідства, у липні 2022 року службовці Голосіївської РДА забезпечили перемогу в тендері підконтрольному підприємству. Потрібно було капітально відремонтувати найпростіші укриття та захисні споруди у школі.

Правоохоронці вважають, що підрядник завищив витрати та завдав збитків місцевому бюджету на понад 500 тисяч гривень.

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно керівника підрядної організації. Його обвинувачують у заволодінні бюджетними коштами та службовому підробленні (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК). Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Що відомо про перевірки та облаштування укриттів у Києві

У Києві триває удосконалення Фонду захисних споруд столиці, зокрема вилучаються із переліку укриттів непридатні приміщення. Також обстежуються підземні простори, в яких можна буде облаштувати сховища.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Київрада звернулась до Кабміну з проханням спростити процедуру розгортання модульних укриттів, аби захистити жителів міста від повітряних атак РФ.

У Києві встановили перше "пілотне" мобільне укриття. Воно виготовлене з високоякісного бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок