В Україні до 11 років тюрми заочно засудили пропагандистку з каналу Соловйова

В Україні до 11 років тюрми заочно засудили пропагандистку з каналу Соловйова

В Україні до 11 років тюрми заочно засудили пропагандистку з каналу Соловйова
Ілюстративне фото: УНІАН

За матеріалами Служби безпеки України, заочний термін ув'язнення отримала колаборантка Юлія Лозанова (більш відома під псевдонімом Вітязєва), яка переховується від правосуддя у Росії.

Про це повідомили в СБУ.

Як зазначається, Лозанова у 2015 році переїхала до Москви, де розпочала публічно поширювати фейки про суспільно-політичну ситуацію в Україні.

"З початку повномасштабного вторгнення РФ вона постійно виступала за підтримку російських загарбників, про що заявляла у численних ефірах на телеканалі "Соловьев Live", — вказали в Службі безпеки.

Окрім цього, колаборантка стала "оглядачкою" інформагентства News Front, яке створили у тимчасово окупованому Криму.

"Встановлено, що саме Лозанова однією з перших почала виправдовувати рашистів у підриві Каховської ГЕС. Також вона використовує підконтрольні Telegram-канали для збору донатів на потреби окупаційних угруповань РФ, які воюють проти України", — розповіли в СБУ.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав Лозанову винною за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Колаборантці призначено заочно 11 років тюрми з конфіскацією майна.

В СБУ додали, що тривають комплексні заходи для фізичного затримання і притягнення Лозанової до відповідальності за злочини проти нашої держави.

На початок