На Київщині перевірили відбудову двох навчальних закладів

На Київщині перевірили відбудову двох навчальних закладів

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії
Відновлення закладу освіти на Київщині. Фото: КОВА

Спецкомісія перевірила відбудову двох навчальних закладів у Гостомелі та Ворзелі на Київщині, які відновлюють за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомив начальник КОВА Руслан Кравченко.

У Гостомелі капітально ремонтують дитячий садок "Веселка", в який потрапив російський снаряд. До війни заклад відвідували майже 300 дітей, а зараз вони на дистанційному навчанні.

Відновлювати садочок тільки розпочали, проте здати об'єкт планують через 5 місяців. Зауважень до процесу та якості робіт у комісії не було.

Також тут реалізують ще один окремий проєкт коштом Фонду — сучасне укриття для всіх вихованців та персоналу.

На Київщині перевірили відбудову двох навчальних закладів
На Київщині перевірили відбудову двох навчальних закладів. Фото: КОВА

На Київщині перевірили відбудову двох навчальних закладів
На Київщині перевірили відбудову двох навчальних закладів. Фото: КОВА

Другий об'єкт — новий двоповерховий навчальний заклад у Ворзелі із дотриманням вимог інклюзивності. Будівля умовно поділятиметься на дві частини: початкова школа для 360 учнів та дитячий садок.

Хоча роботи почалися у вересні, комісія вже фіксує відставання від графіка на місяць.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд. Вдалося відбудувати 13 тисяч будівель, ще близько 15 тисяч чекають на відновлення.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок