У Житомирі голова НАЗК Новіков розповів про механізм дії реєстру міжнародних спонсорів війни

У Житомирі голова НАЗК Новіков розповів про механізм дії реєстру міжнародних спонсорів війни

30 листопада в Житомирі голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков розповів про механізм дії реєстру міжнародних спонсорів війни.

За його словами, понад 30 міжнародних компаній внесені до цього реєстру. Завдяки цьому реєстру вже 5 компаній вийшли з ринку Росії. З них британський виробник паперу Mondi, 3 грецьких компанії, які транспортують нафту, а також ірландський постачальник палива для суден Peninsula Petroleum.

"Компанії, коли вносяться в цей реєстр, вони отримують удар по власній репутації. Це тільки репутаційний удар. А репутація, насправді, у світі дуже монетизована річ. Більшість великих брендів, більшість оцінки будь-якого великого бренду це вартість репутації", — сказав Олександр Новіков.
НАЗК, компанії, міжнародні спонсори війни, реєстр
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков. Житомир, 30 листопада 2023 року. Фото: Надія Назарук/Суспільне Житомир

В липні 2023 року Суспільне дізнавалося, чи купують житомиряни товари компаній, які внесені до реєстру міжнародних спонсорів війни. Станом на липень їх було більше двох десятків.

Після того, як 2 листопада 2023 року у НАЗК повідомили, що внесли швейцарську компанію Nestle до списку міжнародних спонсорів війни, кореспонденти Суспільного дізнавалися, чи купують житомиряни продукцію компанії Nestle.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок