Шведська Кронпринцеса Вікторія відвідала українських військових, які проходять навчання у Великій Британії

Шведська Кронпринцеса Вікторія відвідала українських військових, які проходять навчання у Великій Британії

Кронпринцеса Шведська Вікторія
Кронпринцеса Шведська Вікторія під час зустрічі з українськими військовими. Фото: Генштаб ЗСУ

Українських військових, які проходять підготовку у межах операції Interflex на території Великої Британії, відвідали Її Королівська Високість Кронпринцеса Шведська Вікторія, Герцогиня Вестерготландська і Його Королівська Високість Принц Даніель Шведський та герцог Вестерготландський.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

Високі гості ознайомилися із ходом підготовки українських військових, що проходять базовий загальновійськовий курс на території Східної Англії. Вони поспілкувалися командирами рот та взводів, що мають бойовий досвід та обговорили перебіг російсько-української війни.

Спадкоємиця шведського престолу висловила слова підтримки українському народу у боротьбі з незаконним вторгненням російських окупаційних сил на територію України.

Разом із королівським подружжям у високому візиті взяли участь міністр оборони Швеції Пал Джонсон, посол Швеції в Польщі Стефан Ґуллґрен, військовий аташе Швеції у Великій Британії Пер Аппелквіст, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс і начальник Генштабу Великої Британії генерал Патрік Сандерс, а також командир операції Interflex Джеймс Турстан.

Загальна кількість українських солдатів, які пройшли підготовку у Великій Британії від 2014 року перевищує 52 тисячі осіб.

Операцію Interflex запустили в червні 2022 року і вона мала за мету підготувати 30 тисяч військовослужбовців до кінця 2023 року.

Курс триває щонайменше п’ять тижнів і включає поводження зі зброєю, першу медичну допомогу на полі бою, підготовку з питань права у збройних конфліктах і тактику патрулювання. За останні 12 місяців пакет підтримки Великої Британії розширився і тепер передбачає також підвищення кваліфікації українських морських піхотинців.

10 листопада повідомлялось, що в межах операції Interflex у Великій Британії 30 тисяч українських військових пройшли навчання на сім тижнів раніше від запланованого терміну.

На початок