В Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у закладах освіти. Укладено відповідний меморандум

В Україні створять нові стандарти для будівництва укриттів у закладах освіти. Укладено відповідний меморандум

МОН
Підписання меморандуму про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Фото: МОН

Міністерство освіти і науки України (МОН) 30 листопада підписало меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо створення нових стандартів для укриттів.

Про це повідомляє пресслужба МОН.

Мета угоди — створення проектно-технічної документації та дизайн-проектів для укриттів у закладах освіти, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів у школах і дитячих садочках в Україні.

"У межах підписаного меморандуму буде розроблено проєктно-кошторисну документацію для садочків на 100, 150, 200 і 250 осіб проектної потужності та для шкіл на 200, 300, 500, 700 осіб. Ця ініціатива — важливий внесок у забезпечення безперервного освітнього процесу. Завдяки укриттям діти зможуть продовжувати здобувати якісну освіту в комфортних й безпечних умовах", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі проекти укриттів враховуватимуть потреби дітей задля психологічного та фізіологічного комфорту й відповідатимуть новим державним будівельним нормам.

У МОН додали, що розроблена проектна документація буде в загальному доступі для всіх українців і завантажена в додаток "Дія". Це дозволить всім громадам зекономити кошти та суттєво скоротити терміни для початку будівництва укриттів.

Уже у 2024 році перші укриття за новими стандартами облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста. Надалі на базі цих стандартних проектів Міносвіти сприятиме облаштуванню укриттів у всій країні, щоб кожна дитина мала доступ до якісної освіти навіть під час війни.

В Україні з 19 жовтня розпочав роботу портал "Залізне укриття", де представлена інформація щодо приведення до ладу укриттів.

На початок