Відсутність комунікації чи розхитування ситуації. Актори й керівник театру імені Кропивницького — про кризу в колективі

Відсутність комунікації чи розхитування ситуації. Актори й керівник театру імені Кропивницького — про кризу в колективі

Відсутність комунікації чи розхитування ситуації. Актори й керівник театру імені Кропивницького — про кризу в колективі
Ліворуч — Євген Скрипник, який озвучив думку колективу театру, праворуч — керівник театру Сергій Корнієнко. Колаж: Суспільне Кропивницький

Частина акторів кропивницького театру заявили про відсутність належної комунікації з нинішнім його керівником Сергієм Корнієнком та стратегії розвитку й річної програми театру, незадоволені вони й кадровою політикою директора. Суспільне дізнавалось, чи у всіх акторів є претензії до адміністрації й що з приводу кризи в колективі думає його керівник.

28 листопада відбулися збори колективу, на які актори запросили журналістів. Сергій Корнієнко сказав, що збори закриті, тож частина колективу зустрілася з журналістами наступного дня, щоб розповісти про результати зустрічі з адміністрацією.

Про відсутність комунікації

29 листопада думку колективу озвучив актор театру Євген Скрипник. Основною претензією до керівника він назвав відсутність комунікації.

"Це не були загальні збори, це була зустріч. Директор виступив, охочим надали слово. Але послухали й усе – відповіді ми не отримали. Два місяці минуло, як його призначили – не побачили й не почули ми програми, плану на рік, чого вимагали від його попередника. Ми не бачимо стратегії. Питання комунікації провалюється все глибше й глибше. Прірва між колективом і адміністрацією збільшується".
Євген Скрипник
Євген Скрипник. Фото: Суспільне Кропивницький

За два місяці, сказав, мав з директором єдину розмову.

"На початку його роботи мав з ним зустріч. Сказав, що всі ми люди професійні й будемо працювати на користь театру. Він сказав, що почув мене. Колектив та новий керівник придивлялися одне до одного протягом місяця, у жовтні ми працювали за попереднім планом, листопад був хиткішим. Та головна проблема – у відсутності комунікації".

За словами Євгена Скрипника, зустріч з керівником ініціював колектив минулого тижня, а Сергій Корнієнко призначив її на 28 листопада, щоб, за його припущенням, підготуватися до неї.

"Ми так розуміємо, що підготовка йшла не в стінах театру. Це найсумніше".

Про відсутність стратегії розвитку театру

Євген Скрипник розповів, що не бачить в діях керівника стратегії, хоча саме відсутність програми розвитку театру закидали попередньому директору. З його слів, колектив боїться, що нинішня ситуація може призвести до розвалу трупи.

"Нам здається, що хтось зацікавлений в тому, щоб цей колектив припинив своє існування, щоб театр став мистецьким хабом. Ми питали під час зустрічі про зменшення кількості вистав — 13 у репертуарі на листопад замість 20-25 минулого сезону. А кількість оренд збільшилась (виступи колективів з інших міст — ред.). Відповіді не почули".

Про кадрову політику директора

За два місяці з театру звільнились п’ятеро людей, сказав Євген Скрипник. В колективі немає працівників монтувального цеху, акторів, а завідувачку трупи Ларису Коваленко, вважає, на посаду призначили через непрозорий конкурс.

"Немає охочих працювати за такі зарплати. Проте нещодавно з’явилися дві ставки заступника директора, які закрили в один день".

Крім того, трудові угоди з акторами подовжили на рік, хоча, зі слів Євгена Скрипника, за законом мають подовжувати на три роки.

Альтернативна думка

Актор театру Олексій Дорошев, який висував свою кандидатуру на посаду керівника театру, вважає, що Євген Скрипник висловив власну думку. Сказав, що це думка меншості колективу. Усього, за його інформацією, в театрі працюють 162 людини.

"Їм слід оформити власну програму дій і запропонувати її профспілці. Це вважаю конструктивним. Є проблеми в комунікації з керівником, але ми домовляємось про об’єднання наших програм, щоб захистити колектив і розвивати його. А тим, у кого немає комунікації з керівником, пропоную звернутись до профспілки й разом розв'язувати цю проблему. Але вони пішли на поводу у політичних сил, які прагнуть цієї конфронтації й розхитування ситуації всередині колективу".
Олексій Дорошев
Олексій Дорошев. Фото: Суспільне Кропивницький

Акторка Тамара Лаптєва в коментарі Суспільному сказала, що Євген Скрипник висловив думку більшості.

Позиція керівника театру імені Кропивницького Сергія Корнієнка

29 листопада Сергій Корнієнко розповів Суспільному, що 30 листопада відбудеться його пресконференція з приводу ситуації в театрі. Проте він її скасував. Сказав вважати допис у соцмережі його позицією. Нижче — скріншот цього допису.

Сергій Корнієнко про кризу в театрі Кропивницькому
Допис Сергій Корнієнко опублікував 29 листопада 2023 року о 19:35. Скріншот допису Сергія Корнієнка у Facebook

Що відомо про конфлікт у театрі імені Марка Кропивницького

28 липня цього року нинішній керівник обласного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек заявив про тиск з боку обласної ради. Суспільному розповів, з 7 червня почав отримувати пропозиції залишити посаду. Його призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану. До цього з лютого 2004 року він працював у Херсонському театрі імені Куліша.

3 серпня Кіровоградська обласна рада оголосила конкурс на посаду директора театру. Відповідне розпорядження підписав голова Кіровоградської облради Юрій Дрозд.

Півтори сотні працівників обласного театру у Кропивницькому підтримують директора і виступають проти проведення конкурсу на відповідну посаду. П’ятеро працівників – за новий конкурс, в якому чинний керівник має взяти участь.

Оскільки посада директора театру зайнята, причин для оголошення конкурсу немає, вважає юристка Євгенія Захарченко.

2 серпня колектив академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького зареєстрував петицію до Кіровоградської обласної ради, якою закликав припинити тиск на театр.

До цього конкурс на посаду директора кропивницького театру проводили двічі. Обидва рази без результату.

14 вересня конкурсна комісія одноголосно обрала на посаду керівника театру імені Марка Кропивницького киянина Сергія Корнієнка. З цим рішенням не погоджуються більшість працівників театру.

Керівник кропивницького театру Вячеслав Вандрашек судиться щодо проведення конкурсу на його посаду. Перше судове засідання у цій справі відбулось 20 вересня 2023 року в окружному адміністративному суді.

25 вересня голова облради Юрій Дрозд підписав розпорядження про звільнення Вячеслава Вандрашека. Замість нього призначили киянина Сергія Корнієнка.

16 жовтня суд визнав незаконним конкурс на посаду директора кропивницького театру.

На початок