Полтавський симфонічний оркестр розпочне концертний сезон 15 вересня

Полтавський симфонічний оркестр розпочне концертний сезон 15 вересня

Полтавський симфонічний оркестр розпочне концертний сезон 15 вересня Суспільне Полтава

До відкриття нового концертного сезону готуються музиканти обласного симфонічного оркестру. 14 вересня мають генеральну репетицію, а вже наступного дня увечері зіграють для публіки. Готувалися до цього близько двох місяців. Під час першого виступу в сезоні зіграють симфонію Бориса Лятошинського.

Із цієї симфонії музиканти обласного симфонічного оркестру розпочнуть новий концертний сезон.

Симфонію № 1 музиканти готують до 125-ої річниці від дня народження композитора Бориса Лятошинського. Розучують її близько двох місяців.

Репетирують музиканти по п’ять разів на тиждень. Збиратися разом почали із послабленням карантину.

Симфонічний оркестр на репетиціїСуспільне Полтава

Симфонічний оркестр на репетиції

"Нам дуже важливо грати усім разом. Бо вдома, онлайн, це, можна сказати, музику вбиває. Тому, звісно, хвилювання величезне. Бо величезна була перерва", − розповідає скрипалька оркестру Світлана Сницька.

Серед пів сотні музикантів на сцені – кларнетист Юрій Литвин. Він у колективі грає із дня заснування оркестру.

"Читати ноти, друге – слухати, що поруч із тобою робиться, звертати увагу на диригента. Тоді взагалі може щось і вийде. Побоюємося, як це сприйме глядач. Бо музика дуже складна. Музика цікава, але це, так скажемо, вищий пілотаж", − каже кларнетист оркестру Юрій Литвин.

"Ми запросили лектора з музичного училища, хорошу, талановиту вчительку. І вона розкаже. Я їй дав 10 хвилин, вона прийде і розкаже про цю симфонію, бо просто непідготовлений слухач нічого не зрозуміє", − розповідає головний диригент оркестру Віталій Скакун.

Музиканти симфонічного оркестру на репетиціїСуспільне Полтава

Музиканти симфонічного оркестру на репетиції

За цей сезон музиканти планують зіграти щонайменше пів сотні концертів. Проте глядачів у залі буде на половину менше через карантин.

"Тут зал вміщує 432 посадочних місця. Це 216 квитків можна продавати за нашими нормами. Кількість концертів не змінювали. Була ідея. Можливо, будемо від попиту дивитися. Можливо, тепер буде та ж сама програма кілька разів повторюватись", − розповів директор оркестру Михайло Малько.

Минулий сезон музиканти завершили у березні через всеукраїнський карантин, пов’язаний із поширенням коронавірусу. Цей же концертний сезон для обласного оркестру буде 21-им.

"Дуже хвилюємося. А глядач будь-якому музиканту необхідний. Бо це живе спілкування", − каже скрипалька оркестру Світлана Сницька.

Нагадаємо, обласний симфонічний оркестр розпочав роботу 2000 року при театрі імені Гоголя, а згодом став самостійним творчим колективом. У його репертуарі симфонії та концерти класиків і сучасних композиторів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди