У "ДНР" засудили українського військового Івана Тарана до довічного ув'язнення

У "ДНР" засудили українського військового Івана Тарана до довічного ув'язнення

У "ДНР" засудили українського військового Івана Тарана до довічного ув'язнення
Скріншот з відео Слідкома РФ

Фейковий суд "ДНР" засудив військовослужбовця 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Івана Тарана до довічного ув'язнення. Його звинуватили у нібито розстрілі жителів Маріуполя.

Про це 30 листопада повідомили в Слідчому комітеті РФ.

Як стверджують у повідомленні, навесні 2022 року Таран за наказом вищого керівництва розстріляв шість цивільних у Маріуполі, серед яких була дитина.

Псевдосуд призначив йому довічне позбавлення волі у колонії особливого режиму.

За вересень 2023 року терористичні угруповання "Луганська народна республіка" та "Донецька народна республіка" засудили 21 українського військового, за жовтень — 24. У листопаді — 22.

В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбивство або пошкодження майна.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що такі "суди" є порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — уточнив Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок