У трьох пунктах пропуску на Львівщині на в'їзд в Україну очікують близько 2000 вантажівок

У трьох пунктах пропуску на Львівщині на в'їзд в Україну очікують близько 2000 вантажівок

Уточнено
У трьох пунктах пропуску на Львівщині на в'їзд в Україну очікують близько 2000 вантажівок
Черга з вантажівок на території Польщі у ПП "Рава-Руська-Хребенне", 30 листопада 2023 року. Фото: Олена Данило/Суспільне Львів

Станом на 13:00, 30 листопада, у трьох пунктах пропуску на Львівщині на в'їзд в Україну очікують близько 2000 вантажівок. Польські страйкарі продовжують блокувати кордон від 6 листопада.

Про це у коментарі Суспільному повідомила речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

За її словами, рух вантажівок ускладнений у трьох пунктах пропуску на Львівщині. Це — "Краківець-Корчова", "Рава-Руська-Хребенне" та "Шегині-Медика".

"У "Шегинях" та у "Краківці" ми спостерігаємо це у напрямку в'їзду в Україну, у пункті пропуску "Рава-Руська", як і у напрямку в'їзду, так і в напрямку виїзду з України. У пунктах "Рава-Руська" та "Краківець" очікують по 600 вантажівок на в'їзд в Україну, і у пункті пропуску "Шегині" — 670 вантажівок", — каже Олександра Кучковська.

Рух вантажівок блокують польські страйкарі від 6 листопада.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

На початок