Політв'язня Івана Яцкіна позбавили права отримувати та надсилати листи

Політв'язня Івана Яцкіна позбавили права отримувати та надсилати листи

Іван Яцкін
Політвʼязень Іван Яцкін. Фото: Крим.Реалії

Співробітники російської колонії не дають кримському політв'язню Івану Яцкіну, засудженому на 11 років колонії, можливість отримувати й надсилати листи.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив правозахисник та адвокат Микола Полозов.

Правозахисник зазначив, що листи, які Яцкіну надсилають, йому не передають, а від нього листи не приймають. Те саме відбувається з реалізацією права на телефонні дзвінки близьким.

"А на запити дружини політв'язня в колонії відповідають, що він сам не хоче ні з ким спілкуватися, що є абсолютно безсовісною зухвалою брехнею", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає Полозов, раніше Яцкіну заборонили передавати ліки, вимагаючи, щоб близькі особисто приїжджали та віддавали в руки начальника медсанчастини всі медикаменти.

"Знущання, нелюдське поводження, тортури – це те, з чим політв'язні стикаються практично у щоденному режимі. Це те, за допомогою чого російська влада намагається їх зламати", – написав Полозов.

Що відомо про Івана Яцкіна

  • Івана Яцкіна етапували до виправної колонії №44 міста Білово у Кемеровській області Росії.
  • У лютому 2022 року адвокат Микола Полозов повідомляв, що російські тюремники утискають Івана Яцкіна через те, що він не дозволив ображати Україну. За інформацією захисника, Яцкін оголошував голодування.
  • У червні 2022 року Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу на вирок стосовно кримчанина Івана Яцкіна, засудженого на 11 років колонії за звинуваченням у "держзраді".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок