Від початку року Мінфін залучив до держбюджету близько $37,4 млрд зовнішнього фінансування

Від початку року Мінфін залучив до держбюджету близько $37,4 млрд зовнішнього фінансування

Мінфін України
Будівля Міністерства фінансів України. Ілюстративне фото: Getty Images

У листопаді поточного року до державного бюджету України надійшло близько 2 мільярдів доларів США зовнішнього фінансування від міжнародних партнерів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

"Кошти надаються на пільгових умовах та спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я", — йдеться у повідомленні.

Серед донорів у листопаді 2023 року:

  • Європейський Союз – 1,6 млрд доларів США;
  • Гарантія Великої Британії через механізм Світового банку – 400 млн доларів США;
  • Світовий банк – 5 млн доларів США.

У Мінфіні пояснили, що кошти від ЄС – це десятий транш у межах масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою сягає 18 млрд євро, із яких Україна вже отримала 16,5 млрд євро. Термін погашення кредиту складає 35 років, відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України компенсуватимуть країни ЄС.

Гарантія Великої Британії – це частина п’ятого додаткового фінансування у межах проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Термін погашення 19 років із 5-річним пільговим періодом. Загальний обсяг фінансової допомоги під гарантію Великої Британії у поточному році сягає 1 млрд доларів США.

Фінансування від Світового банку є позикою Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) у межах проекту Світового банку "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя" (HEAL Ukraine). У межах спільного з МБРР проекту у 2023 році вже залучено близько 50 млн доларів США.

Загалом за 11 місяців цього року Мінфін України залучив близько 37,4 млрд доларів США зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, Україна сьогодні максимально залежна від зовнішньої фінансової допомоги й на наступний рік потрібно 41 мільярд доларів США.

На початок