Спроби незаконного перетину кордону у зимний період: як тривають пошукові роботи поблизу кордону на Закарпатті

Спроби незаконного перетину кордону у зимний період: як тривають пошукові роботи поблизу кордону на Закарпатті

Спроби незаконного перетину кордону у зимний період: як тривають пошукові роботи поблизу кордону на Закарпатті
Фото: Суспільне Ужгород

Яка небезпека чекає військовозобовʼязаних чоловіків, які хочуть незаконно перетнути кордон, і туристів, що без спорядження вирішили піднятися в засніжені Карпати, та як відбуваються пошуки заблукалих поблизу кордону людей у горах — про це говорили в ефірі "Суспільне. Спротив" з речницею Чопського прикордонного загону Оленою Трачук та із заступником начальника гірської рятувальної частини на Закарпатті Віктором Опалеником.

Олена Трачук каже, що випадки незаконного перетину кордону фіксують практично щодня із початку повномасштабного вторгнення. "На ділянці Чопського загону уже затримали понад 1100 людей, які намагалися перетнути кордон поза пунктами пропуску. Вони підшуковують найбільш зручні для них, як на їхню думку, маршрути за допомогою соціальних мереж, за порадами знайомих, друзів, переправників, які можуть виходити на таких людей", — розповіла жінка.

Трачук каже, що найбільша небезпека у зимових походах — ускладнення пересування гірською місцевістю. "Люди, які вирушають у зимові походи в гори, не усвідомлюють ті небезпеки, які можуть їх чекати в горах. Це низькі температури, високий сніговий покрив і лавинна небезпека. Дуже впливає на загрозу життю неправильний вибір туристичного маршруту. Люди думають, що походи в зимові Карпати, це звичайна прогулянка. Ті, які вирушають в гори, не завжди звертаються в рятувальну службу, щоб отримати належну інформацію про небезпеки, які можуть чекати на туристів у зимових горах. Також є високий ризик зустрітися з ведмедем або вовком. На щастя, за останній час, ми не фіксували летальних випадків на ділянці нашого загону. Відомо, що таких випадків уже понад 20 у Мукачівського загоні", — додала речниця.

Заступник начальника гірської рятувальної частини на Закарпатті Віктор Опаленик розповів, що вони часто залучаються до спільних пошуків з прикордонниками. Чоловік каже: турист, який дійсно готується до туристичного походу, має відповідну підготовку та відповідне спорядження. "Людина, яка заздалегідь готується до походу, звертається до нас для реєстрації, щоб ми могли відстежувати маршрут і прийти на допомогу".

"Чоловіки, які бажають перетнути кордон, ухиляються повідомляти нас куди збираються і не мають відповідного спорядження та одягу. Останній випадок: турист у повсякденному одягу був знайдений в горах при низькій температурі і високому сніговому покриву. Йому пощастило в тому, що своєчасно наші рятувальники із працівниками прикордонної служби знайшли його, відігріли та доставили до найближчого населеного пункту, де йому надали відповідну медичну допомогу", — розповів чоловік.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

На початок