"Найбільше при розмінуванні Ізюму зустрічали гранати Ф1". Історія сапера Максима Гаєвського з Хмельницького

"Найбільше при розмінуванні Ізюму зустрічали гранати Ф1". Історія сапера Максима Гаєвського з Хмельницького

Сапер Максим Гаєвський з Хмельницького провів 50 днів на розмінуванні міста Ізюм. Це був його п’ятий виїзд на місце деокупації.

Заступник начальника групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення головного управління ДСНС у Хмельницькій області Максим Гаєвський розповів Суспільне про розмінування одного з об'єктів.

"Вишка мобільного зв’язку була замінована. Щоб її відновити — зайшли обстежувати і там знайшли спочатку одну танкову міну, знищуємо все на місці виявлення. Потім ще одну. Зайшли вже ближче туди до вишки — виявили сорок танкових мін", — ділиться спогадами Максим.

Робота сапера в розмінуванні території деокупованого Ізюма, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Робота сапера в розмінуванні території деокупованого Ізюма, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Каже, це був його п’ятий виїзд на Ізюм. Цьго разу він тривав 50 днів.

"Нас було п'ять чоловік та дві одиниці техніки. Спочатку ми почали займатися обстеженням ліній електропередач, щоб відновити світло в селах", — розповідає сапер.

По Ізюму, говорить чоловік, було дуже багато авіаударів і є багато зруйнованих будинків. Тому на прохання місцевих сапери обстежували будинки — шукали міни чи вибухівку.

Зруйновані від авіаударів будинки в Ізюмі, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
Зруйновані від авіаударів будинки в Ізюмі, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

"В когось на подвір’ї міг бути хвостовик від Урагана, Града. Люди просили, щоб забрали. Хотіли переконатися, що воно небезпечне. Тому по можливості виконували їх звернення", — зізнається Максим.

З його слів, найбільше при розмінуванні Ізюму зустрічали гранати Ф1. Максим згадав і про найскладніший випадок під час останньої поїздки.

"Ми обстежували також лінію електропередач, і попали на мінне поле з ПН2, які були всі закопані. Вже трава заросла, прибор їх не дуже помічає. Це найскладніше, що було. Страх був. Бо, якщо вже не буде страху, тоді вважайте, працювати не можна", — додає Максим Гаєвський.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок