Суд повернув громаді Києва будівлю за 70 млн грн, яка за підробними документами опинилася у приватній власності

Суд повернув громаді Києва будівлю за 70 млн грн, яка за підробними документами опинилася у приватній власності

Суд повернув київській громаді будівлю вартістю майже 70 млн гривень
Будівля по вул. Ю. Шевельова у Дарницькому районі Києва повернулася у власність громади міста. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Верховний Суд визнав необґрунтованою касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного суду, який зобов'язав повернути громаді Києва будівлю по вул. Ю. Шевельова на майже 70 млн грн. Тепер окружна прокуратура взялася виконувати судове рішення.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Зазначається. що до 2017 року будівля по вул. Ю. Шевельова належала громаді Києва. З 1992 року використовувалася Дарницьким районним медичним об’єднанням, а згодом і Київською міською клінічною лікарнею № 1.

Та у 2017 році комунальні приміщення опинилися у приватних руках за підробними документами.

"Як встановили прокурори, у 2017 році вказане майно вибуло з комунальної власності на підставі підробленого документа, а в подальшому — внаслідок укладання низки правочинів", — йдеться у повідомленні.

Дарницька окружна прокуратура м. Києва звернулася до суду з позовом про повернення у комунальну власність будівлі. Суд першої інстанції ухвалив рішення на користь громади. Новий власник будівлі подав апеляцію і програв її, тож написав касаційну скаргу. ЇЇ теж судді визнали необґрунтованою.

"Ухвалою Верховного Суду касаційну скаргу відповідача визнано необґрунтованою та відмовлено у відкритті касаційного провадження у справі. Рішенням Київської міської ради від 13.07.2023 вказане нерухоме майно передали до сфери управління Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громади

Будівництво ЖК не відбулося: громаді Києва повернули землю на Оболоні вартістю 24 млн грн. Приватна компанія 19 років тому взяла цю землю в оренду для зведення житлового будинку, але будівельні роботи так і не почалися.

Київська міська прокуратура відстояла в суді право киян на земельну ділянку прибережної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара.

До столичної громади повернулася і земельна ділянка у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Прокуратура повернула громаді Києва землі ландшафтного заказника "Совська балка".

Землю на горі Юрковиця, на якій планували незаконне будівництво, повернули у власність громади Києва. Встановили, що "власник" з метою самовільного заняття землі на вулиці Отто Шмідта, зареєстрував на підставних осіб право власності на будинок, начебто розташований на цій ділянці. Для цього він використав підроблене рішення одного з райсудів Києва.

На початок