На Київщині лунатимуть вибухи. Яка причина

На Київщині лунатимуть вибухи. Яка причина

Жителів деяких громад Київщини попередили про звуки вибухів. Вони пов'язані з утилізацією боєприпасів і плановими роботами на гранітному кар'єрі.

Про це повідомляють Київська обласна військова адміністрація і Бучанська міська рада у Telegram.

Так, 30 листопада на виробництві щебеню заплановані підривні роботи на Шамраївському родовищі гранітів, що в Білоцерківському районі. Вибухотехніки працюватимуть до 17.00.

Гучно буде сьогодні, 30 листопада, і в Бучанській громаді. У Луб'янці сапери знищуватимуть вибухонебезпечні предмети.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 17 листопада планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Бучанському районі. 19 жовтня сапери працювали у Вишгородському, а 6 жовтня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському районах Київщини.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок