Залізничник з Мукачева виготовляє металеві міні-скульптури на підтримку ЗСУ

Залізничник з Мукачева виготовляє металеві міні-скульптури на підтримку ЗСУ

Володимир Бонзоляк з Мукачева виготовляє металеві міні-скульптури. Близько двадцяти своїх виробів майстер вже передав на аукціони на підтримку Збройних сил України.

Про це йдеться на сторінці Мукачівської міської ради у Facebook.

Вироби чоловік створює у маленькій майстерні, яку облаштував просто на подвір’ї. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Володимир виготовив близько 20 скульптурок на підтримку захисників. Їх реалізовували на благодійних аукціонах.

Процес створення скульптурок починається зі збору металобрухту та самої ідеї, яка здебільшого, за словами майстра, зʼявляється спонтанно. Потім підбираються деталі, вони зварюються, шліфуються. Деякі елементи чоловік фарбує.

"Процес роботи дуже цікавий. Починається все з натхнення та настрою. Є у мене, наприклад, 2-3 годинки вільні, то я роблю. Виніс металобрухт, висипав на подвірʼя. Поки починаю щось робити — починає падати дощ. Знову все збираю назад. Через тиждень знову берусь робити. Але тепер, як бачите, у мене вже є майстерня", — розповів Володимир.

Залізничник з Мукачева виготовляє металеві міні-скульптури на підтримку ЗСУ
Скульптури з металу, які виготовляє Володимир Бонзоляк. Скриншоти з відео Мукачівської міської ради/Youtube

За словами дружини майстра Еріки Григаш, вона здебільшого шукає людей, виставляє вироби у соціальні мережі. Найбільше, каже, їй запамʼятались скульптурки козаків, одна з яких подорожує європейськими виставками, та птах.

"Всі вже знають підрозділ "Птахи Мадяра". Я списувалася з дружиною командира, і згодом мій чоловік зробив виріб — орел, який несе зброю на своїх крилах. Тоді наближався день захисника і захисниць, то вона каже, що це було б дуже класним подарунком, якщо ми його надішлемо", — каже Еріка Григаш.

Залізничник з Мукачева виготовляє металеві міні-скульптури на підтримку ЗСУ
Скриншоти з відео Мукачівської міської ради/Youtube

Одна з найбільших мрій скульптора — це психологічна реабілітація захисників за допомогою арттерапії, аби воїни, які не можуть повернутися на передову, могли допомагати своїм побратимам, створюючи різні вироби. І потім реалізовувати їх на різних аукціонах та виставках.

"Військовим потрібно буде виходити з того руйнівного настрою. І ви собі уявіть, скільки ще нам потрібно буде зробити: і допомогти військовим вийти з того важкого стану, і популяризувати наших захисників, щоб люди з-за кордону могли підтримати їх як грошима, так і якоюсь комунікацією. І знову ж таки, ті кошти можуть повернутися до ЗСУ. Захисники, які є поранені й не можуть брати участь у бойових діях, можуть таким чином помститися російським окупантам", — додав Володимир.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок