Допомога військовим на Київщині: які послуги можна отримати безоплатно і куди звертатися

Допомога військовим на Київщині: які послуги можна отримати безоплатно і куди звертатися

Допомога військовим на Київщині
ЗСУ. Фото: Getty Images

У кожному районі Київщини працюють соціальні менеджери. Це фахівці, які опікуються бійцями на стадії поранення та допомагають їм пройти шлях від військової служби до цивільного життя. Наразі їх 7, проте згодом посади соціальних менеджерів запровадять в усіх територіальних громадах.

Про це сповіщає Київська обласна військова адміністрація з посиланням на заступника голови Київській обласної державної адміністрації Сергія Білецького.

Посадовець нагадав, що Київщину включили до експериментального проєкту — інституту помічника ветерана. Відповідних фахівців в Україні підготують на базі двох освітніх закладів.

"Навчання помічників відбуватиметься на базі центрів ветеранського розвитку при Університеті Григорія Сковороди в м. Переяслав та Білоцерківського національного аграрного університету", — розповів заступник голови Київській обласної державної адміністрації.

У КОВА також розповіли, що військові Київщини можуть звертатися за медичною допомогою та проходити безплатну реабілітацію.

"У пристоличному регіоні активно запроваджують нові проєкти з медичної допомоги. Зокрема, надають стоматологічні послуги та протезування для військовослужбовців та ветеранів війни. Кваліфіковані послуги реабілітації надають Київський обласний центр допомоги Захисникам України та Київський обласний центр реабілітаційної медицини, облаштовані за всіма вимогам інклюзивності та оснащені сучасним, інноваційним обладнанням. На сьогодні пройшли й продовжують проходити реабілітацію 227 пацієнтів", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про заходи підтримки ветеранів у Києві та області

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи.

Також у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.

У Бучі на Київщині запрацював обласний центр допомоги військовим. Тут, зокрема, можна отримати консультації щодо прав, пільг, соціальних гарантів та механізмів їх реалізації.

На Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям.

На Київщині хочуть комплексно супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни.

У Києві презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За допомогою нього можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних.

На початок