Пропагує українську культуру та допомагає ЗСУ. Скрипаль-віртуоз з Канади виступить з концертом у Кропивницькому

Пропагує українську культуру та допомагає ЗСУ. Скрипаль-віртуоз з Канади виступить з концертом у Кропивницькому

У кропивницькому музеї історії українського хореографічного мистецтва відбулась творча зустріч зі скрипалем-віртуозом українського походження з Канади, мультиінструменталістом, засновником гурту "PapaDuke" Василем Попадюком. У Кропивницькому він гратиме 30 листопада.

Його скрипка звучить в альбомі вокаліста "Deep Purple", в Іспанії його називають "живим нервом", в Америці – "золота скрипка", в Канаді "сучасним Паганіні".

Ініціатор зустрічі, виконувач обов’язків голови обласного осередку Національної хореографічної спілки України Максим Печененко розповів Суспільному, що Василь Попадюк пропагує українську культуру, живучи за кордоном.

"Ми живемо під час війни. Вважаю важливим підтримувати все, що розвиває українську культуру. А Василь Попадюк, не зважаючи на те, що він практично все життя живе в Канаді, грає українську музику, продовжує розвивати українську культуру".

Директорка музею історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай розповіла, що мистецька спільнота міста вважає Василя Попадюка "своїм", адже перші роки життя він жив у Кіровограді, нині Кропивницький.

"Це зірка світового масштабу, але ми його вважаємо своїм, бо в рік його народження, а це 1966 рік, його батько Василь Іванович Попадюк, відомий музикант, народний артист України, саме очолив оркестр ансамблю народного танцю "Ятрань", з яким досить довго асоціювали нашу область. І от у 1966-1970 роках, доки батько очолював оркестр, Василь Васильович Попадюк жив у нашому місті".

На зустрічі музикант розповів про підтримку Збройних сил України.

"Їздимо по всьому світу. Зараз збираємо гроші для України. Були в багатьох країнах і, Слава Богу, люди приходять на концерти, мабуть, не того, що ми такі супер, а щоб допомогти Україні".

Максим Печененко сказав, що музикант вдруге в Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ. Гроші, зібрані під час сольних концертів, передає на потреби українських військових.

Благодійні концерти скрипаля вже відбулися в Одесі, Тернополі, Хмельницькому та Полтаві. Тур триває. Частину грошей з концертів витратять на підтримку спецпідрозділу "Грім" 57-ої окремої мотопіхотної бригади.

У Кропивницькому концерт відбудеться у філармонії Кропивницького 30 листопада о 18:00.

На початок