"Це певний тренд": політолог прокоментував вступ заступника Одеського міського голови до лав ЗСУ

"Це певний тренд": політолог прокоментував вступ заступника Одеського міського голови до лав ЗСУ

"Це певний тренд": політолог прокоментував вступ заступника Одеського міського голови до лав ЗСУ
Українські військові, зображення ілюстративне. Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Перший заступник Одеського міського голови Сергій Тетюхін мобілізується до ЗСУ. На сесії депутати проголосували за виведення його зі складу виконавчого комітету. Політолог Михайло Шабанов в етері "Українське радіо Одеса" розповів, що серед політиків це певний репутаційний тренд.

За його словами, ця тенденція пов'язана з "оновленням політичної еліти". Він зазначив, що це певний тренд на сьогодні — бути дотичним до захисту батьківщини і багато політиків це розуміють:

"Дійсно, політики, які орієнтуються на своїх виборців перш за все, певним чином вони вибудовують власну репутацію. Тому коли політик йде, або зам мера йде до лав ЗСУ — це певний репутаційний момент, який повпливає на його подальшу долю. Ми знаємо багато прикладів по всій Україні, коли депутати місцевих рад поповнюють лави збройних сил України і це не є винятком. Це скоріш є певним трендом".

Михайло Шабанов зазначив, що вступ до лав ЗСУ може викликати як хвилю критики, так і одобрення електорату:

"Ну я можу розглянути найбільш, напевно, поширений відомий випадок — це випадок Юрія Луценка, колишнього міністра і політика, який пішов до лав ЗСУ. З одного боку це спровокувало критику до цієї людини від його опонентів, але з іншого боку електоральний масив сприйняв цей процес достатньо позитивно. Окрім того, ми можемо сказати, що на жаль є випадки загибелі політиків рівня народного депутата — той самий пан Барна, який загинув в бою".

Політолог розповів, що електорат "все бачить" та відміряє поведінку депутата. Якщо політик ізолює своє життя у воєнний час, то це сприймається негативно. Але якщо він, навпаки, відкриває своє життя, в тому числі і особисте ,це робить його більш-менш відкритим:

"Якщо депутат, наприклад, приєднується до волонтерських проєктів, а тим більш до лав ЗСУ — то це сприймається електоратом лише у позитивному ключі. Давайте також тут наголосимо, що на міському рівні, на регіональному, на рівні громад політики мають більш стічні зв'язки з електоратом".

Також за словами експерта, коли депутати, які йдуть на фронт, постійно висвітлюють свої будні, репрезентують себе — їхніми опонентами це сприймається, як певний іміджевий хід:

"Наприклад політичний консультант, відомий журналіст і той самий Тарас Березовець — вони є на фронті. І це є дуже добре для сприйняття загалом політикуму і сприйняття зі сторони електорату. Тобто це такий загальноукраїнський тренд. І в Одесі дуже добре, що політики знаходять себе якраз у цьому напрямку".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок