"Ці традиції об'єднують суспільство разом": у Львові відбулися благодійні Андріївські вечорниці

"Ці традиції об'єднують суспільство разом": у Львові відбулися благодійні Андріївські вечорниці

"Ці традиції об'єднують суспільство разом": у Львові відбулися благодійні Андріївські вечорниці
У Львові провели Андріївські вечорниці. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

Сьогодні, 29 листопада, у Львові відбулися вже сьомі благодійні Андріївські вечорниці. Цього року метою проведення заходу став збір коштів на зарядну станцію для підрозділу випускника Українського католицького університету, який воює на Авдіївському напрямку.

Більше про подію дізнавалося Суспільне.

Зоряна Найда, одна з організаторок заходу, розповіла, що вечорниці — це українські забави, на яких збираються люди зі спільними цінностями. Вони відбуваються вже сьомий рік поспіль і є благодійними. До повномасштабної війни кошти збирали для онкохворих дітей, а сьогоднішня мета — збір грошей на зарядну станцію для підрозділу випускника УКУ, який воює на Авдіївському напрямку.

Для гостей організували чимало забав: кусання калити, ворожіння, майстер-класи зі створення ляльки-мотанки, свічок, валяння. Також частували традиційними стравами: пампухами, варениками й узваром.

"Ці традиції об'єднують суспільство разом, навіть в такі тяжкі часи ми можемо зустрітися, зібратися разом, поспівати українських пісень, послухати українські гурти", — каже Зоряна Найда.

Антоніна Андрійченко, лялькотерапевтка, вчила всіх охочих створювати ляльку мотанку. Майстер-класи вона проводить вже 12 років. Антоніна розповідає, що ляльки бувають різними — для здоров'я, захисту, гармонії та інші:

"Ми будемо робити таку маленьку подорожничку. Дуже багато за 12 років у мене майстер-класів і ця лялечка — найпопулярніша. Вона легко робиться, але вона дуже-дуже ефективна. Її завжди треба брати з собою в дорогу".

лялька-мотанка, майстер-клас
Антоніна Андрійченко проводить майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

Також на Андріївських вечорницях можна було спробувати себе у виготовленні свічки. Майстриня Соломія Масюк розказала, що технологія традиційна, а ось матеріали вже сучасні. Так на майстер-класі свічки виготовляли із кольорового воску. Колір, каже Соломія, також має значення. До прикладу, чорні свічки використовують для очищення.

майстер-клас, свічки
Соломія Масюк вчить робити свічки. Фото: Іванка Дусько / Суспільне Львів

"За допомогою свічок можна не тільки підсвічувати щось, а й здійснювати певні якісь свої наміри. Ми в наші свічки додаємо трави, які ми теж збираємо самі частину, частину купуємо в перевірених людей. Кожна з трав також має свою певну властивість і ми створюємо такі свічки, з якими потім можна проводити різні практики, медитації", — каже Соломія Масюк.

За словами Зоряни Найди, на вечорницях зібрали близько 40 тисяч гривень

На початок