Ожеледиця та сніг: чи побільшало пацієнтів в хмельницькому травмпункті

Ожеледиця та сніг: чи побільшало пацієнтів в хмельницькому травмпункті

Ожеледиця та сніг: чи побільшало пацієнтів в хмельницькому травмпункті
Ожеледиця на тротуарах в Хмельницькому, 29 листопада 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

142 людини звернулися до травмпункту Хмельницької міської лікарні за попередні дві доби, з них — 77 з вуличними травмами.

Про це Суспільне Хмельницький розповів завідуючий відділенням Руслан Колєсніков.

З його слів, сьогодні, станом на 12:00 29 листопада, у відділенні прийняли 17 пацієнтів, одну пацієнтку, яка травмувалася через ожеледицю, госпіталізували.

"Зранку 29 листопада йшла жінка до магазину, впала. В неї діагностували перелом променевої кістки, вона була госпіталізована", — сказав Руслан Колєсніков.

У попередні дві доби, коли у Хмельницькому вірувала негода, в міському травмпункті, розповів завідуючий, прийняли 42 два пацієнти.

"У понеділок, 27 листопада, звернулися 79 пацієнтів, з них травму на вулиці отримали 38 людей. Наступного дня звернулися 63 пацієнти, з них 39 отримали травму на вулиці. Це не тільки в місті на вулиці, зверталися люди, які падали на власному подвір’ї, прибудинкових ділянках", — розповів лікар.

Сніг Хмельницький, ожеледиця Хмельницький
Розчищений від снігу й посипаний піщано-сольовою сумішшю тротуар, 29 листопада 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Через ожеледицю звернень до травмпункту побільшало, каже Руслан Колєсніков. Порівняно ж 2022 роком — їх менше. Рекордну кількість звернень через негоду в відділенні зафіксували п’ять років тому — за три дні там прийняли півтисячі містян, розповів завідуючий. Говорить, типовим при ожеледиці є падіння на витягнуту руку.

"Ламається або плечова кістка, або вивих плечової кістки, ще перелом променевої кістки в типовому місці. Якщо перелом променевої кістки, то в більшості випадків проводимо репозицію, тобто вправляємо, відповідно гіпс, контрольні знімочки, тоді відпускаємо додому. Якщо не підлягають репозиції, тоді потрібно оперувати", — пояснює Колєсніков.

Травмпункт Хмельницький, ожеледиця Хмельницький
У травмпункті жінці накладають гіпс, 29 листопада 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

За правовою допомогою через нещасний випадок — травмування внаслідок ожеледиці — хмельничани звертаються рідко, каже адвокатка Ілона Смішна. Аби знайти винуватця, в першу чергу, зі слів адвокатки, варто звернутися до органу місцевого самоврядування.

"Для відшкодування збитків, необхідна буде відповідь органу місцевого самоврядування про те, що певний суб’єкт є утримувачем території. Зафіксувати відповідну подію: тобто, має бути довідка з лікарні про те, що стався випадок, які ушкодження нанесені з детальним описом, де стався випадок. Зрозуміло, що треба зафіксувати територію, де це сталося", — розповіла Ілона Смішна.

З 27 листопада на Хмельниччині ускладнилися погодні умови: синоптики фіксували поривчастий вітер, налипання мокрого снігу та ожеледицю, розповіла завідуюча сектору метеорологічних прогнозів обласного центру з гідрометеорології Люся Ковалишина. За її словами, подібна погода зберігатиметься до кінця тижня.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок