Генералу з РФ повідомили про підозру за наказ вбивати мирних жителів у селі на Донеччині

Генералу з РФ повідомили про підозру за наказ вбивати мирних жителів у селі на Донеччині

Російському генералу Поплавському повідомили про підозру
Фото: СБУ

Російському генералу повідомили про підозру за те, що він віддавав наказ військовим РФ вбивати цивільних під час окупації села Терни Краматорського району Донецької області.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, під час окупації села офіцер російської армії віддавав накази підлеглим військовим жорстоко поводитися з місцевим населенням.

Як розповіли у СБУ, 20 квітня минулого року російський офіцер Євген Поплавський разом з чотирма підлеглими увірвався до помешкання місцевого підприємця і генерал почав вимагати від чоловіка передати складські приміщення його компанії для потреб окупантів, щоб знімати постановочні відео про нібито роздачу гуманітарної допомоги від РФ. Родина підприємців не прийняла пропозицію. Після чого генерал наказав зачинити жінку у підвалі власного будинку, а її чоловіка наказав схопити та відвезти до одного з його складів.

"Перед від’їздом Поплавський дав вказівку своєму підлеглому кинути бойову гранату у підвал, куди заточили дружину підприємця, якщо її чоловік не повернеться через годину. Після приїзду на склад фігурант приставив до скроні потерпілого пістолет, змушуючи його на відео "подякувати окупантам за надану допомогу" місцевим жителям".

В СБУ уточнили, що місцевий бізнесмен врешті погодився на умови окупантів.

Генералу РФ повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Що відомо про окупацію та звільнення Лиману

Першого жовтня 2022 року українські військові звільнили Лиман. Місто перебувало в окупації чотири місяці. Село Терни ЗСУ звільнили також на початку жовтня. До окупації в ньому проживали понад 700 людей.

Битва за Лиман точилась кілька тижнів: ЗСУ захоплювали селище за селищем та взяли в оточення російське угрупування. У самому Лимані боїв не було, більшість руйнувань припадають на травень, коли на місто наступала Росія.

Після деокупації громади у Лимані почали знаходити масові та поодинокі заховання цивільних та військових.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок