У Луцьку перейменують ще три вулиці. Дві із них — на честь бійців

У Луцьку перейменують ще три вулиці. Дві із них — на честь бійців

Під час пленарного засідання 53-ї сесії депутати Луцької міської ради ухвалили рішення про перейменування трьох вулиць обласного центру.

Як йдеться на сайті Луцької міської ради, із 1 січня будуть перейменовані:

Нові назви вулиць будуть запроваджені без зміни нумерації об’єктів нерухомого майна.

В міськраді додали, у визначені терміни комунальники мають забезпечити виготовлення та розміщення відповідних інформаційних стендів, вказівників із новими назвами вулиць на будівлях міста.

Що відомо про процес дерусифікації та декомунізації

Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно з якими усі радянські назви потрібно змінити, радянську символіку — демонтувати.

У квітні 2022-го в рамках процесу дерусифікації та декомунізації перейменували п'ять луцьких вулиць, у червні — ще п'ять вулиць, після чого у міськраді поступово почали замінювати вулиці, пов'язані з радянським періодом.

Загалом перейменуванню в Луцьку підлягають ще понад 100 вулиць. Станом на січень 2023 року 397 вулиць на Волині, які підлягали перейменуванню у рамках закону про декомунізацію, ще не змінили назву.

У рамках процесу декомунізації в Луцьку й області почали позбуватися не лише вулиць із радянськими назвами, а й пам'ятників, погрудь, зірок, меморіальних дошок, серпів та молотів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок