Табір для військовополонених в Оленівці, ймовірно, перебував під наглядом посадовця з Москви — The Kyiv Independent

Табір для військовополонених в Оленівці, ймовірно, перебував під наглядом посадовця з Москви — The Kyiv Independent

Табір для військовополонених в Оленівці, ймовірно, перебував під наглядом посадовця з Москви — The Kyiv Independent
Оленівська колонія. Фото: AP

Роботою табору для військовополонених в Оленівці на Донеччині, ймовірно, управляв перший заступник голови московського відділення Федеральної служби виконання покарань РФ Кирило Попов.

Про це йдеться у розслідуванні The Kyiv Independent.

Зазначається, що видання отримало записи телефонних розмов Попова та геолокацію його координат, які зокрема свідчать про те, що Попов, ймовірно, відвідав окуповану частину Донецької області в період з 16 травня по 17 червня 2022 року.

Також у розпорядженні журналістів опинився знімок, що свідчить про перебування Попова на тимчасово окупованій частині Донецької області влітку 2022 року.

Крім того, колишні військовополонені на умовах анонімності розповіли The Kyiv Independent, що Попов віддавав накази та координував роботу інших співробітників табору.

Видання телефонувало Попову, але він відмовився коментувати свою роль у функціонуванні табору для військовополонених в Оленівці.

Що відомо про теракт в Оленівці

Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.

За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранень зазнали 130 людей. Серед утримуваних були зокрема захисники Азовсталі.

В українській розвідці вважають, що російські окупанти не мали наміру обмінювати полонених в Оленівці та умисно стратили їх, щоб приховати тортури та умови утримування. Генштаб ЗСУ повідомляв, що підрив колонії в Оленівці вчинили найманці ПВК "Вагнера" без узгодження з військовим керівництвом РФ.

3 серпня 2022 року генсекретар ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що Організація запускає місію для встановлення фактів трагедії в Оленівській колонії.

28 вересня Уповноважений з прав людини ВР Дмитро Лубінець повідомив, що створена генсеком ООН місія, яка мала розслідувати теракт в Оленівці, так і не прибула в Україну.

11 жовтня на підконтрольну Україні територію повернули тіла 62 українських військових. Серед них — загиблі в Оленівці.

Станом на 10 грудня 2022 року РФ утримувала в Оленівській колонії 150 українців. Україна закликає міжнародних правозахисників вимагати доступу до полонених в Оленівці.

Через п'ять місяців після створення місії Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію.

На початок