16 днів проти насильства. У Львові вчетверте відбулася акція "Не ламай калину"

16 днів проти насильства. У Львові вчетверте відбулася акція "Не ламай калину"

16 днів проти насильства. У Львові вчетверте відбулася акція "Не ламай калину"
Учасники акції проти насильства — "Не ламай калину" у Львові, 28 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

У Львові провели акцію під назвою "Не ламай калину". Захід організували, аби привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Як зазначила заступниця громадської організації "Центр "Жіночі перспективи" Марта Чумало, калина — це символ жінки, яка постраждала від насильства.

Таку акцію з висадки саджанців калини проводять у Львові вчетверте. Цього разу калину посадили на проспекті Свободи. Зробили це в межах Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства", яку проводять щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

16 днів проти насильства. У Львові відбулася акція "Не ламай калину"
Акція "Не ламай калину" у Львові. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"Зараз ця акція має подвійний зміст, тому що калина — це також Україна і зараз ми говоримо про насильство щодо України. І це можливість подумати про насильство, в якому ми зараз перебуваємо. Насильство щодо жінок зараз дуже зростає не лише домашнє, але і гендерно зумовлене, зокрема сексуальне насильство на окупованих територіях", — каже заступниця громадської організації "Центр "Жіночі перспективи" Марта Чумало.

"Центр Жіночі перспективи" має шість прихистків у Львові, каже Марта Чумало.

16 днів проти насильства. У Львові відбулася акція "Не ламай калину"
Акція "Не ламай калину" відбулася вчетверте у Львові. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

За 10 місяців 2023 року на лінію "102" у Львові надійшло близько 4 тисяч звернень про домашнє насильство, каже заступник начальника управління Патрульної поліції Львівської області Володимир Струк.

"Складено близько тисячі адмінматеріалів, а також 700 заборонних приписів. Наше суспільство стає свідомішим: починають реагувати перехожі, сусіди і ми відступаємо від позиції "наша хата — скраю", люди стають свідомі і люди звертають увагу і люди про це повідомляють поліцію", — говорить Володимир Струк.

Володимир Струк додає, що від початку року від домашнього насильства у Львові постраждали 102 дитини.

На початок