Двигун "шахеда" та німецька бомба: у Музеї загиблих літаків на Львівщині з'явились нові експонати

Двигун "шахеда" та німецька бомба: у Музеї загиблих літаків на Львівщині з'явились нові експонати

Музей загиблих літаків у селі Хоросно на Львівщині поповнився новими експонатами. Серед них авіабомби часів Другої світової війни, частина борту від Ju-52 та кулемет MG-131 від німецького Focke Wulf. Є також новий сучасний експонат.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Деякі експонати Музею загиблих літаків передали з фондів Галицького технічного авіаційного музею, який існував ще за СРСР. Зокрема, авіаційну навчальну бомбу ФА50

"Це є німецька авіаційна навчальна бомба ФА50 і вона з бетону для того, щоб вчити солдатів завантажувати бомби, вивантажувати. Справжні бомби ніхто їм не давав", — каже засновник Музею загиблих літаків Андрій Риштун.

Німецька навчальна бомба
Німецька навчальна бомба. Фото: Суспільне Львів

Частину крила знайшли пошуковці на горі Хом. За словами Андрія, такий літак виконував різні функції, і його часто можна побачити у фільмах.

"В нас такий великий уламок від літака є справжнього, німецький Ju-52. Цей уламок крила знайдений в Карпатах, тільки в Карпатах такі великі деталі можуть лежати", — говорить чоловік.

Уламок крила від літака
Уламок крила від літака. Фото: Суспільне Львів

Також серед експонатів є німецька бомба, яка впала на будинок, але не вибухнула.

"Це стається надзвичайно рідко, бо німецькі бомби майже завжди вибухають, то це рідкість. Серед колекціонерів радянських бомб ніхто не цінує, їх так ящиками було, а оце німецька бомба, яка не вибухнула, застрягла в перекритті між першим і другим поверхом і отак собі стояла", — розповідає Андрій Риштун.

Німецька бомба
Німецька бомба. Фото: Суспільне Львів

Ще у музеї можна побачити німецький кулемет МГ131, який був встановлений на літаках під час Другої світової війни. Його знайшли біля Львова. А також двигун від безпілотника типу "шахед".

"На Слобожанщині, практично біля кордону з Росією, є спеціальна Грунівська Січ і українські патріоти там об’єднуються, відповідно допомагають обороні. І на них звичайно, що росіяни не могли не скинути "шахеди". Їх успішно збили і один з них передали нам сюди", — зазначає засновник музею.

Двигун "шахеда"
Двигун "шахеда". Фото: Cуспільне Львів

Загалом Музей загиблих літаків функціонує три роки. Найцікавіші експонати відібрали для експозиції.

"Музей заснували на прохання людей, бо коли ми виставляли статті в інтернеті про наші пошуки, всі казали, що хочуть прийти і подивитися, відповідно ми організували музей. Люди приходили але зараз суспільство вимагає нових російських експонатів, всі хочуть бачити КА52, "Сушки", кляті МІГи і так далі. Очікуємо з нетерпінням перемоги і сподіваюся, такі експонати в нас будуть", — додає чоловік.

Також Андрій з командую пошуковців планують походи за новими експонатами музею у Карпати.

На початок