Хабарі та незаконні відстрочки. На Миколаївщині збільшилася кількість правопорушення у сфері оборони

Хабарі та незаконні відстрочки. На Миколаївщині збільшилася кількість правопорушення у сфері оборони

У Миколаєві та області протягом 2023 року кількість зареєстрованих кримінальних проваджень у сфері оборони збільшилась в три рази. До адміністративної відповідальності притягнули 21 посадовця, з яких два — командири військової частини та 19 командирів підрозділів.

Про це під час брифінгу 28 листопада кореспондентам Суспільного повідомив керівник Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Андрій Кльопов.

За його словами, протягом воєнного стану змінилася динаміка та структура злочинності у військовій сфері. За 2023 рік спецпрокуратура направила до суду 412 обвинувальних актів, з них — 13 у сфері економіки та дев’ять у сфері корупції, розповів Андрій Кльопов.

"До суду направлено обвинувальний акт за звинуваченням командира однієї з військових частин, яких спричинив розтрату державних коштів у загальній сумі 715 тисяч гривень. Безпідставно перерахувавши гроші особам, які на військовій службі були відсутні та обов’язки за посадою не виконували", — говорить керівник Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Також, за його словами, до кримінальної відповідальності притягнули командира ремонтного взводу, який отримав хабар у сумі 20 тисяч гривень за непритягнення військовослужбовця до адміністративної відповідальності.

"Миколаївською спецпрокуратурою у взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської області, управлінням стратегічних розслідувань, СБУСлужбою безпеки України активізовано роботу щодо викриття цивільних людей, які пропонують свої послуги, щодо надання незаконної відстрочки від привозу мобілізації. Тільки за останній квартал викрито трьох таких людей", — розповідає Андрій Кльопов.

Окремим напрямком прокурорської діяльності також є притягнення військовослужбовців до адміністративної відповідальності.

Протягом 2023 року прокурори склали 96 протоколів, з яких 31 — протокол щодо посадовців, каже Андрій Кльопов.

"Розглянуто 95 протокол. За результатами розгляду протоколів винесено рішення у вигляді штрафу на загальну суму один мільйон шість тисяч гривень. На даний час до адміністративної відповідальності притягнуто 21 посадову особу, з яких два командири військової частини та 19 командирів підрозділів", — зазначив керівник Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок