У господарстві на Кіровоградщині зафіксували спалах африканської чуми

У господарстві на Кіровоградщині зафіксували спалах африканської чуми

Африканська чума свиней кроп
У приватному господарстві в селі Дмитрівка Кропивницького району свині почали хворіти 22 листопада. Ілюстративне фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині у селі Дмитрівка Кропивницького району зафіксували спалах африканської чуми свиней. У приватному господарстві загинула одна тварина. Всього там утримують 86 голів свиней. Власниця господарства розповіла, що вони почали хворіти 22 листопада.

Суспільному речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко сказала, що хворі тварини відмовлялись від корму, у них була підвищена температура. Держпродспоживслужба взяла зразки, вони підтвердили африканську чуму.

На засіданні місцевої державної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій райраді визначили зони захисту й спостереження.

До зони захисту в радіусі трьох кілометрів увійшло село Дмитрівка.

До зони спостереження в радіусі семи кілометрів ввійшли села: Калинівка, Плоске, Новопокровка, Макариха, Долина, Гостинне Дмитрівської громади, село Петрове, місто Знам’янка Знам’янської громади Кропивницького району та село Диківка Пантаївської громади Олександрійського району.

Тварин, які утримувалися на території фермерського господарства, спалять. Приміщення, в яких перебували свині, нині знезаражують.

Зі слів Наталії Шевченко, повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свиней з прилеглих населених пунктів та господарств не отримували.

Африканська чума свиней — вірусна хвороба, яка перебігає гостро й характеризується лихоманкою. Входить до переліку особливо небезпечних хвороб тварин. На африканську чуму свиней хворіють лише дикі та свійські свині. Для людей вірус безпечний.

На початок