"Її латають — вона ламається": у Миколаєві планують прокласти труби на вулиці Пограничній

"Її латають — вона ламається": у Миколаєві планують прокласти труби на вулиці Пограничній

У Миколаєві розробляють проєкт для прокладення паралельного трубопроводу на вулиці Пограничній. Труби там зношені і можуть не витримати навантаження наступних опалювальних періодів. Роботи виконуватимуть у 2024 році.

Про це під час сесії Миколаївської міської ради розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

"Ми сьогодні (28 листопада — ред.) з "Миколаївоблтеплоенерго" розробляємо проєкт по прокладці паралельного трубопроводу на вулиці Пограничній, по зеленій зоні, для того, щоб у наступному році прокласти ці труби й потім перенаправити теплоносій по трубах нових", — сказав Сєнкевич.

За словами міського голови, на роботи виділятимуть позабюджетні гроші.

"450 мільйонів гривень — це попереднє рішення проєктантів, я думаю, що буде десь пів мільярда гривень", — сказав директор "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

Для фінансування проєкту залучатимуть гроші донорів.

"Цифра така досить велика, бюджетом міста Миколаєва ми просто не впораємося, не закриємо. Тому будемо шукати партнерів міжнародних, які допоможуть нам прокласти цю паралельну трубу. Але вже час їй прийшов, у нас зношеність її просто неймовірна: її латають — вона рветься далі, її латають — вона рветься далі", — розповів Олександр Сєнкевич.

Зношеність центральної тепломагістралі на вулиці Пограничній становить 91 відсоток, сказав директор "Миколаївської ТЕЦ" Дмитро Мирошниченко.

"Загальна протяжність заміни — чотири кілометри мереж великого діаметра. Тобто ще буквально п'ять з половиною років, і зношеність мереж становитиме 100 відсотків. Тому для уникнення надалі таких ситуацій, які виникли в цьому році необхідний комплексний підхід з проведенням масштабних капітальних ремонтів на мережах", — сказав Мирошниченко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок