Ліхтарі та лавки для сидіння. Що найчастіше "зникає" з укриттів у Києві

Ліхтарі та лавки для сидіння. Що найчастіше "зникає" з укриттів у Києві

Ексклюзивно
укриття, сховище
Місце для укриття в Києві. Фото: УНІАН

На другому році вторгнення в київських укриттях продовжують фіксувати крадіжки майна. Найчастіше "зникають" аптечки, ліхтарі, лампочки, шанцевий інструмент та лавки для сидіння.

Про це Суспільному розповіли в КМДА.

Із найпростіших укриттів у Голосіївському районі викрали інвентар на понад 50 тисяч гривень. Це аптечки, переносні ліхтарі, ломи, лопати, павербанки, вогнегасники, ємності для води, контейнери для зберігання продуктів харчування.

Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду в цьому районі зауважує, що містяни розукомплектовують сантехнічні комунікації, зрізають металеві решітки та пошкоджують плитку. Вже подали 11 заяв до поліції через крадіжки інвентарю зі сховищ.

В Деснянському районі викрали лавки для сидіння, лампи освітлення, контейнери для сміття та санітарно-гігієнічне обладнання. Нині укриття додатково патрулюють добровольчі формування територіальної громади.

Щонайменше чотири сховища нещодавно пошкодили вандали та крадії в Печерському районі.

У Святошинському, Оболонському, Подільському та Дарницькому районах балансоутримувачі не звертались до райдержадміністрацій через пошкодження чи крадіжки майна.

У школах та дитячих садочках вдень за громадським порядком в укриттях слідкує "Муніципальна охорона", а в нічний час — сторожі цих закладів.

Ще одна поширена проблема з укриттями

Мешканці будинків, де в підвалах облаштовані найпростіші укриття, перешкоджають стороннім туди потрапити.

"Вони продовжують зафарбовувати покажчики руху до укриттів, знищують інформаційні таблички, встановлюють замки. Це унеможливлює цілодобовий вільний доступ населення до укриттів під час повітряної тривоги", — зазначили в КМДА.

Втім балансоутримувачі постійно з цим "борються" та проводять роз'яснювальну роботу серед місцевих жителів.

Що відомо про перевірки та облаштування укриттів у Києві

У Києві триває удосконалення Фонду захисних споруд столиці, зокрема вилучаються із переліку укриттів непридатні приміщення. Також обстежуються підземні простори, в яких можна буде облаштувати сховища.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Київрада звернулась до Кабміну з проханням спростити процедуру розгортання модульних укриттів, аби захистити жителів міста від повітряних атак РФ.

У Києві встановили перше "пілотне" мобільне укриття. Воно виготовлене з високоякісного бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок