"Некоректно зараз це коментувати". Мустафа Найєм — про справу нардепа Одарченка, якого підозрюють у корупції

"Некоректно зараз це коментувати". Мустафа Найєм — про справу нардепа Одарченка, якого підозрюють у корупції

Нардеп Одарченко, корупція, Харків
Фото: УНІАН

Голова Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм відмовився коментувати справу нардепа Андрія Одарченка, який, за даними НАБУ, намагався його підкупити. Він послався на таємницю слідства.

Про це Найєм сказав під час візиту до Харкова 28 листопада.

"Я думаю, буде правильно звернутися до слідства. Було б некоректно відносно колег зараз це коментувати. Я утримаюсь від коментарів, поки триває слідство", — додав Найєм.

Мустафа Найєм, Одарченко
Мустафа Найєм під час візиту до Харкова, 28 листопада 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

На відновлення Харківського біотехнологічного університету, який очолював Одарченкодію контракту припинено до складання повноважень народного депутата України, йдеться на сайті університету, можуть виділити кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ, зазначив він: "Формально розглянули як об'єкти для відновлення та подали на постанову для надання грошей. Це рішення ухвалюється комплексно: спочатку — відповідна комісія Міністерства інфраструктури, після цього це рішення має ухвалити уряд, а потім — Комітет з питань бюджету Верховної Ради".

Що відомо про спробу нардепа Андрія Одарченка підкупити посадовця

45-річний Андрій Одарченко був обраний народним депутатом Верховної Ради 9 скликання від "Слуги народу" Харкова. За даними руху "Чесно", він пропустив 36% голосувань з початку 2022 року і до травня 2023 року. Був деканом факультету управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю Харківського державного університету харчування та торгівлі.

21 листопада 2023 року НАБУ і САП повідомили, що викрили народного депутата Андрія Одарченка на спробі підкупу біткоїнами голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. За даними слідства, в обмін на 50 тисяч доларів Одарченко просив сприяти в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків агресії РФ на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.

Вищий антикорупційний суд 22 листопада 2023 року взяв Одарченка під варту з можливістю застави в розмірі 15 мільйонів гривень. Сам Одарченко відкидає звинувачення у спробі підкупу.

23 листопада 2023 року фракція партії "Слуга народу" призупинила членство та виключила зі свого складу Андрія Одарченка на час проведення розслідування НАБУ, повідомила голова партії Олена Шуляк. Це рішення підтримали усі члени партії.

24 листопада 2023 року Андрій Одарченко вийшов з-під варти, за нього внесли 15 млн гривень застави, повідомили у Центрі протидії корупції.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок