На Рівненщині жінка народила п'яту дитину дорогою на пологи. Що розповіла лікарка про випадок

На Рівненщині жінка народила п'яту дитину дорогою на пологи. Що розповіла лікарка про випадок

Ексклюзивно

На Рівненщині жінка народила в автомобілі. Чоловік віз її з району в обласний перинатальний центр. Пологи відбулися біля Костополя до приїзду бригади екстреної меддопомоги. Народилася дівчинка, у жінки — це п'ята дитина.

Детальніше про цей випадок, який стався увечері 26 листопада, Суспільному розповіла лікарка Юлія Кравець, яка у складі бригади екстренки виїжджала до породіллі.

За інформацією лікарки, 31-річна жінка із чоловіком на своєму автомобілі їхали з Березного у Рівне на пологи. У них мала народитися п'ята дитина. Перейми перейшли в потуги і на півдорозі, біля Костополя, сталися пологи:

"Ми їх вже зустріли біля села Кустин в їхній автівці, вони їхали на аварійці. Породілля казала, що всіх дітей народжувала швидко. Вони, певно, до цього були готові, бо жінка була дуже спокійна, зовсім не схвильована і чоловік її теж — адекватний, нормально все сприймав і біля неї ходив. Не так, як буває, що чоловіки мліють, коли бачать щось таке. Навіть було дивно, бо ми більше були схвильовані, аніж вони. І, на диво, все добре обійшлося в цих екстремальних пологах, можна сказати, у польових умовах, в машині".

Зі слів Юлії Кравець, це перший такий випадок у її майже десятирічній лікарській практиці.

"Дитинка увірвалася в це бурхливе життя самостійно. Стан жінки був задовільний, всі життєві показники в нормі, але плацента ще не відійшла. Новонароджена дівчинка також була в задовільному стані — рожевий шкіряний покрив, вона дихала і гучно кричала. Ми вели спостереження за породіллею і новонародженою".

За даними лікарки, зазвичай швидку викликають до вагітних, щоб медики доправили їх до пологового будинку.

"На пологи навіть трапляється рідко, а тут — взагалі такий навіть екстремальний виклик, коли жінка вже сама народила. Звісно, хвилюєшся, щоб дитина була в задовільному стані, щоб ускладнень не було під час пологів. Це те, чого взагалі не можеш передбачити і чого чекати".

Породіллю разом і новонародженою донькою бригада швидкої доправила до обласного перинатального центру. спілкуватись із пресою матір відмовилась.

У пресслужбі екстренки додали, що подібні випадки трапляються не вперше, медики фіксують по кілька пологів в дорозі на рік. Водночас окремої статистики — не ведуть.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок