Під час шторму в районі Керченської протоки зіткнулися три судна — Лакійчук

Під час шторму в районі Керченської протоки зіткнулися три судна — Лакійчук

шторм у Криму
Наслідки негоди в окупованому Криму. Фото: Telegram/ ЧП Крым

Внаслідок сильного шторму 27 листопада в районі Керченської протоки зіткнулися три судна, зокрема суховантаж "Матрос Позинич", який регулярно возить з Криму крадене зерно до Туреччини та Сирії.

Про це в етері "Суспільне. Спротив" розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук.

"Шторм такого порядку небезпечний як для інфраструктури, так і для флоту. Він ускладнює експлуатацію як повітряних, так і морських суден. Я так скажу, що більш безпечно перебувати у морі, ніж у бухтах. Останній подібний шторм був у 2007 році. Теж листопадовий шторм", — зазначив експерт.

Він також повідомив, що у районі Керченської протоки зіткнулися три судна.

"В тому числі суховантаж "Матрос Позинич", який регулярне возить з Криму крадене зерно до Туреччини та Сирії. Серед військових — є "самознищення" "Раптора". Це малий корабель", — підсумував Лакійчук.

Нагадаємо, у Криму внаслідок сильного шторму без світла залишилося майже пів мільйона людей. На півострові перекривали половину автомобільних доріг. Затопило набережні, повалило сотні дерев, зривало дахи із будівель, була зафіксовано десятки аварій на електромережах та газопроводах. Також відомо, що є один загиблий та 4 постраждалих. У Криму минулої ночі ураганний вітер сягав 144 км/год.

Еколог Євген Хлобистов заявив, що те, що сталося в Криму, — унікальна екологічна ситуація. Нинішній шторм в окупованому Криму найсильніший за всю історію спостережень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок