Не прибрали сніг: у КМДА розповіли, скільки порушень благоустрою виявили після заметілі

Не прибрали сніг: у КМДА розповіли, скільки порушень благоустрою виявили після заметілі

Не прибрали сніг: скільки підприємців оштрафували в Києві після снігопаду 27 листопада
Інспектор благоустрою фіксує неприбраний сніг на сходах, Київ, 27 листопада 2023 р. Фото: КМДА

У понеділок, 27 листопада, Київ посилено патрулювали інспектори благоустрою. Вони перевіряли, як балансоутримувачі прибрали території від снігових заметів та ожеледиці. Виявили майже тисячу порушень.

Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю КМДА Михайло Буділов.

За його словами, інспектори із благоустрою упродовж дня зафіксували 984 випадки несвоєчасного прибирання снігу.

"Сьогодні ще з вдосвіта місто працює над очищенням вулиць і доріг від снігу для безпечного пересування жителів столиці. За день інспектори благоустрою внесли 910 приписів та склали 74 протоколи на керівників тих підприємств, які знехтували приписом та не виконали вимоги. Вони понесуть адміністративну відповідальність", – зауважив Буділов.

У КМДА нагадують, що, згідно з правилами благоустрою Києва, підприємства, установи та організації повинні прибирати від снігу та ожеледі прилеглу територію. У разі невиконання вимоги, інспектор складає протокол про адмінпорушення за ст. 152 КУпАП.

Кожен такий протокол передбачає штраф: для фізичних осіб від 340 до 1 360 грн, для посадовців і підприємців — від 850 до 1 700 грн.

Під час попереднього снігопаду 22 листопада столичні інспектори благоустрою винесли близько 630 приписів та склали майже 55 протоколів.

Що відомо про ускладнення погодних умов у Києві

Київ перебуває у складних погодних умовах — це помаранчевий рівень небезпеки. У столиці зранку 27 листопада був ускладнений рух транспорту, а вантажівкам заборонили в'їзд. Громадський транспорт працює в штатному режимі.

Дороги й тротуари столиці розчищають від снігу та обробляють протиожеледними засобами майже 500 одиниць спецтехніки та майже 4 500 співробітників "Київавтодору", "Зеленбуд" та керуючих компаній.

Протягом 27 листопада половина київських школярів навчаються дистанційно через снігопад.

Станом на 12:00 27 листопада до поліції Києва надійшло 31 повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди на вулицях столиці. Інформації про травмованих не надходило.

На початок