Як надати психологічну допомогу в кризовій ситуації: директорів шкіл Київщини навчали ізраїльські фахівці

Як надати психологічну допомогу в кризовій ситуації: директорів шкіл Київщини навчали ізраїльські фахівці

Як діяти у кризових ситуаціях навчали освітян Київщини ізраїльські фахівці
У Бучі провели тренінг для директорів шкіл Київщини щодо надання психологічної допомоги у кризових ситуаціях. Фото: КОВА

У Бучі на Київщині провели тренінг для директорів шкіл області. Фахівці Ізраїльської коаліції з роботи із травмою (ITC) навчали освітян надавати психологічну допомогу в кризових ситуаціях.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Зазначається, що ізраїльські освітяни регулярно навчаються технік самодопомоги та допомоги іншим. Тож іноземні колеги поділилися своїм досвідом як реагувати під час надзвичайних ситуацій, як керувати підлеглими та віддавати накази у кризових моментах та на що звертати увагу, щоб стабілізувати ситуацію.

"У постійній травматичній реальності в арсеналі кожного має бути "психологічна аптечка" самодопомоги, так само як вдома чи на роботі завжди напоготові аптечка з необхідними ліками для надання першої меддопомоги", — зазначили у КОВА.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві та області

У Гостомелі на Київщині організовують групи психологічної підтримки. Запрошуються жителі, які втратили близьких внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ.

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надавають психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Також у місті функціонує Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу. Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок