На Житомирщині запроваджується заборона на вилов річкових раків

На Житомирщині запроваджується заборона на вилов річкових раків

раки, заборона, відповідальність, екологія
На Житомирщині заборонять ловити раки. ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

З 1 грудня у рибогосподарських водних об’єктах Житомирщини встановлюється заборона на вилов раків. Згідно із рекомендаціями управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в області вона діятиме до 30 червня 2024 року.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу із посиланням на наказ управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в області

У повідомленні, зокрема, йдеться, що вилов раків під час запровадженої заборони є порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення.

"За порушення заборони вилову раків передбачений штраф у розмірі від 34 до 680 гривень із відшкодуванням завданих збитків. Кримінальна відповідальність настає за незаконну риболовлю у разі завдання природі істотної шкоди. Санкція статті в такому разі передбачає штраф від 17 до 85 тисяч гривень, або обмеження чи позбавлення волі строком до трьох років із відшкодуванням завданих збитків", — сказано у повідомленні.

За кожний незаконно виловлений рак порушник має запалати збитки у розмірі 3 тисячі 332 гривні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок