Колишнього рівнянина, який служить у Севастополі, засудили за держзраду та дезертирство

Колишнього рівнянина, який служить у Севастополі, засудили за держзраду та дезертирство

Рівнянина засудили за держзраду
Фото: прокуратура в області

Суд присудив 14 років тюрми колишньому жителю Рівного за держзраду та дезертирство. Під час окупації Криму чоловік втік від служби в ЗСУ та перейшов на бік окупантів. Його судили заочно, наразі він у розшуку.

Про це 27 листопада повідомили у пресслужбі СБУ в Рівненській області.

За даними Служби безпеки України, уродженець Рівного добровільно погодився співпрацювати з окупантами та долучився до анексії Криму. Чоловік служив у військово-морських силах ЗСУ, мав звання капітан-лейтенанта та був оперативним черговим диспетчерського пункту штабу управління 28 дивізіону пошуково-рятувальних суден.

"У травні 2014 року не прибув для подальшого проходження військової служби до заздалегідь визначеного пункту. У березні 2014 року дезертир прийняв пропозицію представників окупаційної влади, отримав російський паспорт та уклав контракт на проходження військової служби у складі збройних сил РФ в Севастополі", — зазначила речниця СБУ в області Анна Свінціцька-Савчук.

У прокуратурі зазначили, що рівнянин ще у 2001 році вступив на службу до Військово-морських сил ЗСУ в Севастополі. У 2013 році його призначили на посаду в штабі управління 28 дивізіону пошуково-рятувальних суден.

"Моряк донині служить за контрактом у ЗС РФ, таким чином сприяючи утриманню, посиленню та становленню окупаційної влади, і всупереч інтересам України, продовжуючи незаконні дії щодо окупації АР Крим", — повідомила речниця прокуратури в області Оксана Жужельська.

Деснянський суд Києва визнав чоловіка винним та призначив йому позбавлення волі до 14 років за державну зраду та дезертирство. Засуджений наразі перебуває на тимчасово окупованій території України. Строк відбуття основного покарання буде рахуватись з моменту його затримання.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок