Український фільм отримав нагороду на Венеційському кінофестивалі

Український фільм отримав нагороду на Венеційському кінофестивалі

Український фільм отримав нагороду на Венеційському кінофестивалі
Facebook

Фільм української режисерки Наталі Ворожбит "Погані дороги" отримав Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики". Про це повідомляється на сайті програми.

Головний приз у цьому конкурсі присудили турецькому фільму "Привиди". Нагороду, яку отримав український фільм, присуджують "найбільш інновативній стрічці в конкурсі".

"Вітаю усіх з Днем українського кіно, а чудо-команду "Поганих доріг" з нашою маленькою перемогою на великому фестивалі!" – прокоментувала Ворожбит у Facebook.

"Погані дороги" – дебютний фільм драматургині Наталі Ворожбит, поставлений за її однойменною п'єсою. П'єсу ставили у Лондоні та Києві. Прокат "Поганих доріг" заплановано на наступний рік.

У стрічці йдеться про чоловіків та жінок, життя яких торкнулася війна. Герої – мешканці Донбасу та українські військові, які знаходяться по обидві сторони лінії розмежувань.

Головну нагороду основного конкурсу Венеційського кінофестивалю отримав фільм "Земля кочівників" американської режисерки китайського походження Хлої Чжао. Головну роль у цій кінострічці зіграла американська акторка і володарка двох "Оскарів" Френсіс Мак-Дорманд. Її героїня, втративши роботу у своєму містчку в Неваді, подорожує американськими штатами у своєму фургоні і влаштовується на різні сезонні роботи. Під час мандрівки вона зустрічає інших людей, які опинилися в схожій ситуації.

"Срібний лев" дістався Кійосі Куросаві за найкращу режисуру у фільмі "Дружина шпигуна". Гран-прі журі був відданий фільму "Новий порядок" режисера Мішеля Франка. Чайтанья Тамхане отримав приз за кращий сценарій за фільм "Учень".

П'єрфранческо Фавіно ("Наш батько") був визнаний кращим актором, а кращою актрисою - Ванесса Кірбі ("Фрагменти жінки").

Також журі нагородило спеціальним призом російського режисера Андрія Кончаловського за фільм "Дорогі товариші!" про розстріл робітників, які страйкували у Новочеркаську у 1962 році.

Що відомо

  • Венеційський міжнародний кінофестиваль, незважаючи на пандемію COVID-19, відбувся за графіком з 2 до 12 вересня.
  • Журі 77-го кінофестивалю очолила дворазова володарка "Оскара", актриса Кейт Бланшет.
  • Каннський кінофестиваль, який традиційно проходить у травні, був скасований через вірусну пандемію.

Вибір редакції

На початок