"Подумки прощався зі всіма". Історія лікаря з Дніпра, який опинився під завалами медзакладу після удару РФ

"Подумки прощався зі всіма". Історія лікаря з Дніпра, який опинився під завалами медзакладу після удару РФ

Сергій Зіневич працював психотерапевтом в одному із медзакладів Дніпра. 26 травня 2023 в цю лікарню влучила російська ракета. Чоловік каже: спочатку чув гучний шум, а потім опинився під завалами. Дихати не було чим, а телефон не замовкав від дзвінків дружини, сина, колег та друзів.

Як почувається через пів року після атаки та як проходить реабілітація після травм чоловік розповів Суспільному.

Як проходить реабілітація

Минуло пів року, зараз Сергій Зіневич проходить реабілітацію, пересувається на милицях. У чоловіка був розтрощений таз, йому протезували суглоб.

"Чотири місяці був прикутий до ліжка. Я не бачив нічого, для мене не було ні літа, ні вересня цьогоріч. Мене відпустили на 4 тижні додому з лікарні. І коли мене заносили, я хоч трошки побачив світ", – каже чоловік.

"Подумки прощався зі всіма". Історія лікаря з Дніпра, який опинився під завалами медзакладу після удару РФ
Лікар Сергій Зіневич. Фото з особистого архіву Сергія Зіневича

Лікаря знайшли під завалами

Чоловік каже, все що чув під час удару це сильний гул. Потім опинився під завалами.

"Важко було дихати, всі дихальні шляхи були в пилюці і я пам’ятаю як я почав вже прощатися з усіма. І потім зрозумів, що моя ліва рука десь на поверхні. Я мав там простір і схопив цеглину та почав стукати. По чому стукати та куди стукати – не знаю. І потім почув голоси рятувальників", – згадує він.

Чоловік каже, під завалами йому здавалось, що минуло багато часу. Чоловіка знайшли за 15 хвилин.

"У мене ще під лівим вухом травма була, я відчував як воно заливається кров’ю. А праве вухо здорове було і я чув як дзеленчав постійно мій телефон. Намагався якось намацати телефон, щоб хоч дружині зателефонувати, але не зміг", – каже чоловік.

Сергій розповідає, підтримує зв'язок зі співробітниками лікарні. Каже, всі намагаються підтримувати одне одного та не згадувати той момент.

"Одна жінка дуже потерпіла, вона зі мною перебувала до реанімації. Вона зараз також проходить реабілітацію. Їй частково відновили зір на одному оці, іншим не бачить", – розповів Сергій Зіневич.

В лікарні, по якій поцілили ракетою Сергій працював рік. Каже, хотів би подивитися в якому вона стані зараз.

"Там вже одного фасада немає, наскільки я знаю по розповідям. Мені дуже хочеться туди поїхати та подивитися. Я не знаю. Чому мене туди тягне, хочеться подивитися, але зараз немає фізичної можливості. Вона стоїть напівзруйнована", – розповів він.

"Подумки прощався зі всіма". Історія лікаря з Дніпра, який опинився під завалами медзакладу після обстрілу РФ
Наслідки обстрілу медзакладу військами РФ 26 травня 2023 року. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

"Подумки прощався зі всіма". Історія лікаря з Дніпра, який опинився під завалами медзакладу після обстрілу РФ
Зруйнована ветклініка внаслідок удару військ РФ 26 травня 2023 року. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Після ракетної атаки військ РФ, каже чоловік, у нього залишилася психологічна травма, але, каже, впевнений, у нього все буде добре.

"Набагто краще зараз. В мене з’явився стимул, сили додалися, все забувається і треба жити далі. Дуже непогано в мене йде реабілітація. Лікарі, які мене оперували, сказали, що все буде добре. З протезом все добре, я повинен ще контрольний ренген зробити, аби подивилися, що з ним все добре", – зазначив чоловік.

Внаслідок удару армії РФ по лікарні загинуло двоє людей та понад 30 отримали поранення.

"Нас взагалі було 9 травмованих співробітників. Всі вже реабілітовані. Багато лікарів вийшли на роботу. Я вважаю, що залишилася лише психологічна травма. Я сам лікар, я розумію, що воно залишиться. Деякий час буде актуальне для мене. На сьогоднішній день впорався зі своїм станом, я зрозумів, що мені треба жити. Жити інакше, звісно, не так як було раніше. Я такий трохи оптиміст, я все це переводжу в якийсь жарт", – каже він.

Що відомо про ракетний удар по Дніпру 26 травня

  • Вранці 26 травня, армія РФ поцілила в будівлю медзакладу в Дніпрі. Також було пошкоджено будівлю ветклініки. Тоді загинуло 2 людей, ще 32 – отримали поранення.
  • За даними Генштабу ЗСУ, 26 травня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпру двічі. Спершу використали сім ракет із С-300/С-400. Вдруге — ударили по медичному закладу, використавши "Іскандер".
  • 27 травня у Дніпрі оголошено День жалоби за загиблими внаслідок ракетного удару по медзакладу та ветеринарній клініці.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок