У кімнатах сирість та пліснява. У геріатричному пансіонаті на Кіровоградщині три роки протікає дах

У кімнатах сирість та пліснява. У геріатричному пансіонаті на Кіровоградщині три роки протікає дах

Ексклюзивно

У місті Олександрія Кіровоградської області у житлових кімнатах відділення геріатричного пансіонату сирість і пліснява. Дах двоповерхового приміщення протікає три роки. Через воєнний стан профінансувати капітальний ремонт не можуть.

Олександрійський геріатричний пансіонат – один з 12 інтернатів області. Всі вони потребують капітального ремонту, сказав заступник директора обласного департаменту соцзахисту Віталій Юхименко. Потреба на ремонти – 46 мільйонів гривень. Мають три.

"Фінансування стовідсотково здійснюється лише по захищеним статтям. Тобто це – заробітна плата працівників, харчування, комунальні послуги, медичне забезпечення. Наразі, в умовах воєнного стану, ми маємо військовий бюджет".

У пансіонаті нині проживають 170 людей. Майже 100 мають інвалідність. Всього – 104 житлові кімнаті. Загальна площа даху – понад три тисячі квадратних метрів, протікає третина, говорить директорка закладу Олена Богоявленська.

"Наслідки затікання даху дуже добре видно. З'явилась цвіль, грибок. А тут постійно живуть люди".

Олена Богоявленська на цій посаді місяць. Щоб обрахувати вартість ремонту даху, планують виготовити проєктно-кошторисний документацію.

"Ми говорили з керівником нашого департаменту, є розуміння проблеми. Я дуже просила, щоб нам в цьому році виділили гроші на проєктно-кошторисну документацію".

"У кімнатах сирість та пліснява". У геріатричному пансіонаті на Кіровоградщині три роки протікає дах
Дах двоповерхового приміщення протікає три роки. Фото: Суспільне Кропивницький

У кімнаті пансіонату з серпня минулого року живе 65-річна Ніна Смирнова з Бахмута Донецької області. Вона – одна з 57 переселенців, які мешкають тут.

"Як би добре не було, а додому дуже тягне. Лише проблема в тому, що немає куди повертатись. Я сиджу, в’яжу, нерви заспокоюю і таким чином трохи відволікаюсь".

Місячний дохід жінки – соціальна виплата 2100 гривень, 75% з неї відраховуються на рахунок пансіонату.

"У кімнатах сирість та пліснява". У геріатричному пансіонаті на Кіровоградщині три роки протікає дах
Переселенка Ніна Смирнова з міста Бахмут Донецької області. Фото: Суспільне Кропивницький

71-річний Віталій Якундер живе у цьому закладі п’ять років.

"Шість років тому мені ампутували ногу. У цивільному шлюбі я жив з жінкою. Коли втратив ногу, то вона від мене відмовилась".

"У кімнатах сирість та пліснява". У геріатричному пансіонаті на Кіровоградщині три роки протікає дах
У закладі проживають 107 людей. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів Віталія Юхименка, ремонт даху геріатричного пансіонату в Олександрії планують наступного року.

"На ремонт потрібно 5,6 мільйонів гривень. Це і виготовлення проектно-кошторисної документації, і на проведення ремонтних робіт. Олександрійський геріатричний пансіонат з спецвідділенням – цей заклад, збудований за типовим проектом. На жаль, він зведений на насипних ґрунтах. Дах – це бетонні плити з бітумним покриттям. І тому він постійно потребує ремонтних робіт".

Віталій Юхименка говорить, затвердити бюджет області мають у грудні.

На початок