Колишнього поліцейського, засудженого за вбивство Джорджа Флойда, поранили у в'язниці — AP

Колишнього поліцейського, засудженого за вбивство Джорджа Флойда, поранили у в'язниці — AP

Колишнього поліцейського, засудженого за вбивство Джорджа Флойда, поранили у в'язниці — AP
Колишній офіцер поліції Міннеаполіса Дерек Шовін виступає перед судом, США, 25 червня 2021 року. Фото: Court TV через AP

Колишнього офіцера американської поліції Дерека Шовіна, якого визнали винним у вбивстві афроамериканця Джорджа Флойда, у в'язниці поранили ножем.

Про це повідомили джерела Associated Press.

Зазначається, що експоліцейський був поранений ножем у федеральній в'язниці іншим ув'язненим. Людина, яка знайома з ситуацією, розповіла, що інцидент стався у Федеральній виправній установі в Тусоні у штаті Аризона.

За даними Бюро пенітенціарних установ, напад стався у п'ятницю близько 12:30 за місцевим часом. Співробітники в'язниці вжили рятувальних заходів для безпеки життя ув'язненого.

Як пише Associated Press, Шовін нині перебуває у лікарні для обстеження. Ніхто зі співробітників в'язниці не постраждав. Про інцидент повідомили ФБР, відвідування в установі, де стався напад і де перебуває близько 380 ув'язнених, призупинено.

Дерека Шовіна визнали винним у вбивстві Флойда у 2020 році, яке викликало бурхливі протести у США.

Що відомо про справу Джорджа Флойда

48-річний Джордж Флойд загинув 25 травня 2020 року під час затримання. Поліція приїхала через виклик про те, що Флойд у магазині Cup Foods нібито використав фальшиву купюру. Працівник магазину набрав 911 і також сказав, що Флойд виглядає "п'яним" і "не контролює себе". Під час арешту із застосуванням сили поліцейський Дерек Шовін душив Флойда коліном. Флойд просив його не вбивати та говорив, що "не може дихати". Ця фраза згодом стала одним з гасел протестів у США. Згодом Шовіна заарештували.

Суд присяжних визнав винним Шовіна у вбивстві другого, третього ступеня і ненавмисному вбивстві другого ступеня.

Через вбивство Флойда 26 травня 2020 у США почались масові протести проти расизму, зокрема набрав обертів рух BlackLivesMatter, який існував раніше. Протести супроводжувалися заворушеннями, підпалами та протистоянням з поліцією, на що правоохоронці відповіли застосуванням сльозогінного газу та гумових куль.

Міжнародний фонд Black Liver Matter Global Network Foundation отримав премію соціал-демократичної партії Швеції імені Улофа Пальме за правозахисну діяльність.

Наприкінці червня 2021 року суд визнав винним ексофіцера Шовіна в убивстві Флойда та засудив його до 22,5 років позбавлення волі. Дерек Шовін оскаржив це рішення та розповів про 14 причин перегляду свого вироку.

На початок