У поліції Києва розповіли, скільки порушників комендантської години затримували за рік

У поліції Києва розповіли, скільки порушників комендантської години затримували за рік

За останній рік правоохоронці Києва фіксували понад 41 тисячу випадків, коли громадяни перебували на вулиці під час комендантської години без відповідних дозволів.

Про це повідомляють журналісти hromadske, які отримали відповідь на запит від Головного управління Нацполіції в Києві.

Зокрема, в Києві правоохоронці виявили 41 394 людини, які порушили встановлені правила комендантської години.

Із загальної кількості порушників 40 017 людей доставили до управлінь поліції для подальшого з'ясування обставин.

У поліції зазначили, що патрулі у столиці мають право перевіряти посвідчення, документи, що посвідчують особу, громадянство України чи спеціальний статус громадян. А в разі відсутності документів правоохоронці можуть затримувати людей і доставляти їх до органів або підрозділів Нацполіції для встановлення особи.

Також поліцейські, за потреби, можуть проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.

Нині за порушення комендантської години покарання не передбачене. Притягнення до відповідальності можливе лише в разі вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень, зазначили у столичному Главку Нацполіції.

Що відомо про комендантську годину в Києві

У Києві створили комендатуру наприкінці березня 2022 року, аби забезпечити необхідні заходи під час введення комендантської години та встановлення режиму світломаскування.

Із 26 березня 2023 року комендантську годину в столиці скоротили. Тепер вона діє щодня з 00:00 до 05:00. Робота закладів харчування та місці відпочинку була дозволена до 22:00.

У червні міський голова Києва звільнив керівника департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка, якого журналісти помітили у ресторані під час комендантської години.

Влітку Національна ресторанна асоціація України звернулася до Ради оборони Києва із проханням продовжити час роботи закладів громадського харчування — до 23.00. Влада столиці погодилась надати такий дозвіл з 1 вересня.

Журналіст УП на початку жовтня виявив, що один із київських ресторанів працює під час комендантської години. Після розголосу правоохоронці оштрафували адміністратора цього ресторану за порушення правил торгівлі алкоголем.

На початок