Робот-тренажер: на Дніпропетровщині для реабілітації людей з травмами рук використовують пневморуку

Робот-тренажер: на Дніпропетровщині для реабілітації людей з травмами рук використовують пневморуку

У "Іоанновому центрі" в Підгородному на Дніпропетровщині, в кабінеті терапії руки, застосовують пневморобота. Апарат допомагає відновити рухливість пальців та кистей після черепно-мозкової та мінно-вибухової травм, інсульту.

Як розповіла Суспільному фізична терапевтка Тетяна Животова, яка працює у центрі, її пацієнтами є як діти, так і дорослі.

За її словами, робот-тренажер має дві рукавички. Одна із сенсором, інша – пневматична. Тиск у роборуці стимулює пальці ураженої кінцівки рухатися.

Як працює робот-тренажер для відновлення рухливості рук
Робот має сенсорну та пневморукавчику. Фото: Суспільне Дніпро

"За допомогою датчиків, які є в багатоканальній рукавичці на кожному пальці, все передається в компресор. Він вловлює ці рухи і подає тиск по каналах пасивної рукавички у кожний палець", — говорить вона.

Друге заняття на інноваційному тренажері проходить восьмирічна Адріана. Дівчинка має вроджене прорушення роботи м`язів, через що не може вільно рухати пальцями лівої руки. Їй одягають найменший розмір робота-рукавички. Розмір, як і режим занять, підбирають індивідуально.

"Я відчуваю, як накачується повітря. Може бути навіть лоскотно", — розповіла Адріана про роботу з роботом.

Заняття триває пів години. Після нього дівчинка виконує інші рухи, вже без тренажера.

"Я бачу результат – дитина може робити захват дрібних предметів. І при розслабленні тримати руку в розкритому положенні", — говорить мама Адріани Наталя Міщенко.

За словами медичної директорки центру Ольги Зєлєніної, щомісяця центр загалом приймає майже 200 пацієнтів. Вона зазначила, що реабілітацію роботом-тренажером можна пройти безоплатно за державною програмою медичних гарантій.

Детальніше про принцип роботи пневробота та рукавичок — дивіться у відео.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок