"Зможу бігти навіть краще, ніж бігав раніше": доброволець "Ліон" отримав спортивний протез у центрі "Незламні"

"Зможу бігти навіть краще, ніж бігав раніше": доброволець "Ліон" отримав спортивний протез у центрі "Незламні"

“Ліон” – 26-річний доброволець. Коли почалася повномасштабна війна, він працював на будівництві за кордоном, але повернувся до України, щоби долучитися до ЗСУ. "Ліон" воював на Донецькому напрямку, де й був поранений — втратив ліву ногу.

Про це повідомили в пресслужбі Першого медоб'єднання Львова.

Пів року тому військовий отримав перший протез у центрі "Незламні". Він призначався для ходьби, проте "Ліон" мріяв про повернення до бігу. Для цього йому був потрібен спеціальний спортивний протез.

Спортивний протез розроблений для бігу і суттєво відрізняється від звичайного протеза, каже Назар Багнюк, керівник напряму протезування центру "Незламні". В ньому немає стопи, можуть бути шипи для бігу.

"Його основна ціль — сприйняти навантаження після фази польоту ваги тіла, її потім перенести і віддати. Це дає змогу зекономити багато енергії і пробігти доволі великі відстані, такі як півмарафон або марафон", — пояснює Назар Багнюк.

військовий, стадіон, протез, біг
"Ліон" на стадіоні. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

"Ліон" каже, що для протезування розглядав центри за кордоном, але була проблема в обслуговуванні протеза: "Якщо протез закордонний і з тим протезом щось пішло не так, це треба або довго чекати, або їхати за кордон". Згодом військовий знайшов інформацію про центр "Незламні" й обрав його. Сюди він потрапив у березні 2023 року.

"Із перших днів занять він показував дуже хороші результати. Я зразу зрозуміла, що він був спортсменом до отримання травми. Після отримання протезу він почав займатися ще активніше, бігати на біговій доріжці, займатися на велотренажері, що спровокувало поломку його протеза. Далі ми замінили його протез і заняття стали ще активнішими", — розповіла Роксоляна Шміло, фізична терапевтка центру "Незламні".

військові, реабілітація, центр "Незламні"
"Ліон" під час реабілітації в центрі "Незламні". Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Коли "Ліон" отримав тимчасовий протез і почав робити перші кроки, то видихнув із полегшенням, каже він, адже в пересуванні на милицях є незручності, зокрема з доступом. Окрім ходьби військовий хотів повернутися до бігу. "У мене є мрія. Я хочу бігати так, як я бігав раніше, але я не можу бігати так, як я бігав раніше. Я зможу бігти навіть краще, ніж я бігав раніше, але до цього треба прийти", — розповів "Ліон" і додав, що хоче пробігти ще декілька марафонів, зокрема на 42 кілометри.

Допомогти зібрати гроші на цю мрію вирішив дворазовий чемпіон світу з бодибілдинг Андрій Хомицький. Влаштував благодійний фітнес інтенсив, долучилися й інші волонтери та благодійники.

На початок