У Швейцарії суд пом’якшив покарання за зґвалтування, бо воно тривало "лише 11 хвилин"

У Швейцарії суд пом’якшив покарання за зґвалтування, бо воно тривало "лише 11 хвилин"

У Швейцарії суд пом’якшив покарання за зґвалтування, бо воно тривало "лише 11 хвилин"
Швейцарія. Фото: Getty Images/by Sean Gallup

Федеральний суд Швейцарії пом’якшив покарання за зґвалтування, бо воно тривало "лише 11 хвилин". Судді вирішили, що тривалість зґвалтування може вплинути на термін покарання злочинця.

Як пише Swissinfo, йдеться про подію, яка трапилася в лютому 2020 року, коли двоє чоловіків 17 і 33 років зґвалтували жінку в під’їзді її будинку.

У 2021 році Апеляційний суд Базеля пом’якшив вирок старшому ґвалтівнику й обґрунтував це тим, що, серед іншого, злочин тривав лише 11 хвилин.

Крім того, у суді вважають, що перед злочином жінка подавала "неправильні сигнали" – перед тим, як її зґвалтували, вона мала добровільний статевий акт з іншим чоловіком у туалеті бару.

Рішення суду тоді збурило протести в кількох містах. Близько 500 людей зібралися перед судом у Базелі й мовчки тримали руки вгорі протягом 11 хвилин – стільки, скільки тривало зґвалтування.

22 листопада Федеральний суд погодився, що під час винесення вироку слід враховувати відносно короткий термін зґвалтування.

Це рішення обурило людей.

"Це особливо серйозний випадок, і я не думаю, що тривалість зґвалтування має відігравати роль", – зауважила парламентарка і юристка Барбара Штайнеманн швейцарському громадському телебаченню SRF.

Водночас Федеральний суд зазначив, що злочинця слід покарати суворіше, ніж визначив Базельський суд з інших причин. У Федеральному суді визнали, що під час призначення покарання винному не повинен враховуватися факт, що жінка раніше мала добровільний статевий акт з іншим чоловіком.

Тепер справа повернеться до суду нижчої інстанції. Він має призначити суворіший вирок. Яким було початкове покарання, не вказується.

Щодо 17-річного кривдника, то суд у справах неповнолітніх Базеля виправдав його. Зараз апеляція на цей вирок розглядається в Апеляційному суді Базеля.

На початок