Київрада передасть Генштабу ЗСУ 500 млн гривень — Кличко

Київрада передасть Генштабу ЗСУ 500 млн гривень — Кличко

Київрада
Засідання Київради 23 листопада 2023 року. Фото: Київрада

Сьогодні, 23 листопада, Київрада спрямує Генштабу Збройних сил України 500 мільйонів гривень. А також 300 мільйонів із резервного фонду планують передати столичним військовим частинам.

Про це Київський міський голова повідомив на початку засідання Київради.

За його словами, для того, щоб спрямувати ці кошти на потреби військових, депутати внесуть зміни до цьогорічного бюджету міста.

"Із передбачених містом на підтримку сил безпеки та оборони понад 6,2 мільярдів гривень передамо 500 мільйонів прямою субвенцією Генштабу Збройних сил України. Це кошти за програмою "Захисник Києва". Також із резервного фонду спрямуємо додатково на програму ще 300 мільйонів гривень, які підуть київським військовим частинам, що звернулися до нас за допомогою", — заявив Віталій Кличко.

Міський голова нагадав, що раніше столиця спрямувала з бюджету міста 300 мільйонів гривень Міністерству оборони та Генштабу. На попередніх засіданнях Київрада додатково виділила майже 1,5 мільярди гривень на потреби військових. Із них 980 мільйонів – Збройним силам, 100 мільйонів – Нацгвардії. Ці кошти спрямували, зокрема, на придбання автотранспорту, БпЛА, оптичних прицілів, приборів нічного бачення, ремонт і відновлення техніки.

Що відомо про соціальні програми підтримки військових у Києві

На початку жовтня депутати проголосували за збільшення фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 1 мільярд 260 мільйонів. Ці кошти підуть на матеріально-технічне забезпечення сил безпеки і оборони.

Наприкінці липня Київрада збільшила фінансування міської програми "Захисник Києва" до 5 мільярдів гривень. З них понад 2 млрд грн піде на матеріально-технічне забезпечення Сил оборони та безпеки, за 1 млрд грн придбають БПЛА, 450 млн грн витратять на ремонт техніки.

У червні 2023 року Київрада внесла зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки. Депутати підтримали збільшення фінансування Сил оборони та безпеки столиці на 100 млн грн.

У Києві підтримують членів сімей загиблих захисників та захисниць, а також щомісяця виплачують їхнім неповнолітнім дітям матеріальну допомогу. Зокрема, дітям щомісяця виплачують по 14 165 гривень.

На початок