У Полтавській ТГ за останні півтора року зросла кількість безпритульних собак

У Полтавській ТГ за останні півтора року зросла кількість безпритульних собак

У Полтавській громаді за останні півтора року зросла кількість безпритульних собак великих порід. Це пов’язано, зокрема, із тим, що частина полтавців виїхала за кордон через війну без тварин.

Про це Суспільному розповів начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин "КАТП 1628" Сергій Богодюк.

Майстриня з утримання тварин Олена Рагозіна нині опікується безпритульним метисом Руною. Пса привезли до полтавського пункту перетримки навесні цього року.

"Був виклик поліції неодноразовий щодо того, що по вулиці Панаса Мирного, у тому районі, ходить собака, агресує, нападає на людей і тягає за собою довгий цеп. Коли ми хотіли поговорити з недовласником, ми зайшли в хату (наскільки це можна назвати домом). А там вже тіло господаря, який помер вже місяць, а то й більше. Він пролежав у хаті, а тварина його сумлінно захищала",каже майстриня з утримання тварин "КАТП 1628" Олена Рагозіна.

Безпритульні тварини
Майстриня з утримання тварин Олена Рогозіна із псом Руною. Суспільне Полтава

Таких як Руна у Полтавській громаді – понад 3,5 тисячі. 136 тварин нині перебувають у міському пункті тимчасової перетримки,

"Це алабаї, хаскі, піт булі, стаффордшири, доги, добермани. Часто у нас були виклики на алабаїв, це великі тварини, які знаходяться на вулицях міста. У часи воєнного стану дуже багато людей виїздить за кордон і інколи залишають своїх тварин на вулицях міста",говорить начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин "КАТП 1628" Сергій Богодюк.

"До пункту потрапляють тварини, які опинилися в складних життєвих обставинах. Це покалічені, травмовані дуже, тварини, які раніше були домашніми, але тепер на вулиці не виживуть, тварини (яких відловили – ред.) за викликом поліції щодо нападу на людину",розповідає майстриня з утримання тварин "КАТП 1628" Олена Рагозіна.

КАТП-1628 в Полтаві
КАТП-1628. Пункт перетримки безпритульних тварин. Суспільне Полтава

Нині в пункті перетримки намагаються соціалізувати собак, яких не можуть повернути на місце їхнього постійного перебування.

"Майстер з утримання та співробітники визначають стан цієї тварини, її психологічний стан, наскільки вона виснажена або нормально нагодована. Потім проводить обстеження ветеринарний лікар, який визначає, що потрібно обробки робити. Потім ця тварина утримується у нас", — говорить начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин "КАТП 1628" Сергій Богодюк.

Таких собак можуть вигулювати волонтери.

Пункт перетримки собак в Полтаві
В таких умовах тварини живуть в пункті перетримки. Суспільне Полтава

"Вже не раз хотіла сюди потрапити, але все не виходило. Тому вчора домовилися з дівчинкою, організувалися і прийшли сьогодні. Мені віддали Джолі, так її (собаку – ред.) звати. Вона одразу до мене підбігла, обняла лапками. Одразу сподобалася і пішла з нею", — каже волонтерка Ілона Марченко.

"Сьогодні вигуляли по одній собачці. Дуже подобається, що ми можемо приходити сюди і свій вільний час витрачати на такі корисні справи. Якби більше людей знали про цей пункт перетримки і могли виділити свій вільний час витратити, буквально пів години чи годину, то цим вони б дуже допомогли людям, які тут працюють", — говорить волонтерка Ірина Делайчук.

За словами Сергія Богодюка, чисельність безпритульних тварин намагаються скорочувати шляхом стерилізації та прилаштуванням до нових домівок. Від початку цього року простерилізували 534.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок